League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

H2K ve Fnatic, EU LCS’ten son Worlds biletini almak için karşılaşacak

2017 Worlds’e kısa bir süre kala EU LCS’ten turnuvaya katılacak son takım da bugün belli oluyor. Bölgesel Eleme Turnuvası finalinde Fnatic ve H2K, son bileti kapmak için mücadele edecek.

Büyük umutlar ile bir mevsimi daha kapatan H2K için 2017 Yaz Mevsimi oldukça zorlu geçiyor. Grubunu birinci bitirmesine rağmen mevsim finallerinde ikinci turda elenen takım ne yazık ki doğrudan Worlds’e gitme hakkını elde edemedi. EU LCS Bölgesele Eleme Turnuvası’na en alttan başlayan takım, rakibi Splyce’ı 3-0 ile rahat bir şekilde geçti. İkinci turda ise Unicorns of Love ile karşılaşan ekip, nefes kesen beş maç sonucu UOL’u 3-2 yenerek finalde Fnatic’in rakibi oldu. UOL serisinde iki takım da farklı kompozisyonlar ile Vadi’ye inerken dikkati çeken şey Cassiopeia’yı seçen takımın maçı kaybetmemesiydi. UOL’da Xerxe ve Samux oldukça iyi performans ortaya koyarken H2K’de Odoamne ve Chei üstün oyunlarıyla takımını taşıdı.

Aynı hayal kırıklığı Fnatic de yaşadı desek yanılmış olmayız. Yarı Final’de Misfits’e şok bir şekilde elenen ekip, üçüncülük karşılaşmasını kazanmayı bilmişti. EU’nun en iyi takımı olarak gösterilen ekibin Worlds biletini alabilmesi için H2K’yi bir kez daha yenmesi gerekiyor. Açıkçası H2K’den daha iyi oynayan FNC’nin bu seriyi kaybetmesi için hiçbir neden yok. Yine de bugün oynanacak seride her şey mümkün. H2K’nin geçtiğimiz yıl Yarı Final’e kadar yükselmesi takımın Worlds iştahını kabartmıştır. Öte yandan EU’nun tarihsel olarak da uluslararası arenada en başarılı takımı olarak gösterilen Fnatic’in bu kadar iyi geçirdiği bir mevsim sonrası Worlds’ü kaçırması daha da büyük hayal kırıklığı olarak algılanabilir.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir