League of Legends League of Legends Haberleri

Habubu, 1907 Fenerbahçe Espor’a transfer oldu

Sezon başında Team Aurora ile anlaşma sağlayıp ceza aldığı için oynayamayan ormancı Habubu, 1907 Fenerbahçe Espor Akademi’ye transfer oldu.

Akademi Ligi 2020 Kış Mevsimi’ne 4 Türk ve 1 İspanyol oyuncuyla başlayan 1907 Fenerbahçe Espor, beklentilerin altında kaldı. Takım içinde alınan kararın ardından nişancı değişikliğine gidildi. Luger ile 3 maça çıkan ekip, sadece 1 galibiyet alabildi. Dün iki açıklama birden yapıldı. Önce İspanyol ormancı Josemi ile yolların ayrıldığı duyuruldu. Ardından ise Türk asıllı oyuncu Habubu transferi açıklandı.

Kariyerinin büyük bir çoğunluğunda Avrupa’nın yerel liglerinde geçiren Habubu, ilk olarak Galatasaray Esports forması giydi. O dönemde GiletteAbdi ismini kullanıyordu. Yükselme Ligi’nde forma giydikten sonra T3H Esports, Panthers Gaming, Alpaka Esports, Wind and Rain ve Adriatic Wolves’da boy gösterdi. Türk asıllı ormancı kariyerinin hiçbir döneminde major sayılabilecek bir turnuvada oynamadı.

Lenom, Josemi, midkid, Neos, Sparz beşlisi 6 maçta 4 galibiyet 2 mağlubiyet aldı ve nişancı değişikliğine gidildi. Neos as takıma yükselirken Luger akademi kadrosuna katıldı. Beklenen performans yine sağlanmadı ve Josemi, takımdan ayrılırken dil bariyerinden söz etti. Habubu’nun Türkçe bilip bilmediği hakkında bir bilgimiz yok ancak Türk kültürüne hakim olması takıma daha çabuk ısınmasını sağlayacaktır.

Habubu, sezon başında Team Aurora ile anlaşmış ancak Riot Games tarafından aldığı ceza nedeniyle VFŞL’de forma giyememişti. Şimdi ise 1907 Fenerbahçe Espor formasıyla Akademi Ligi’nde mücadele edecek. Bakalım Fenerbahçe Akademi’nin performansı ne yönde değişecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir