League of Legends

Haftanın son maçında Aurora, BAUSuperMassive’i geçerek üç puanın sahibi oldu

Altıncı haftanın kapanış karşılaşması Team AURORA ile BAUSuperMassive eSports’u karşı karşıya getirdi. Auora harika iki oyun geçirerek üç puanın sahibi oldu ve bitime bir hafta kala zirveye oldukça yaklaştı. BAUSuperMassive ise liderlik fırsatını elinin tersiyle itti adeta.

İlk oyunda Ruvelius’un Kog’Maw’ı üzerine bir dizilim kuran Aurora, erken oyuna oldukça hızlı başladı. Wisdom’ın harika baskısı erken oyunda kontrolü AUR tarafına getirdi. Skorları toplayan AUR olurken kulelerdeki hakimiyet SUP’a aitti. Naru’nun Leblanc’ına da giden skorlar ve kule farkı SUP’u bir süre daha ayakta tutsa da Kog’Maw güçlendikçe savaşlarda mutlak üstünlüğü AUR yakaladı. İyi bir takım savaşının ardından 27. dakikada Baron güçlendirmesini alan Aurora; kule ve altın farkını kapatıp 31. dakikada oyunu bitirdi. Maçın adamı 5-2-5’lik oyunuyla Ruvelius Sama oldu.

İkinci oyunda AUR, daha ilk seviyeden orman baskısı kurdu. Wisdom, Stomaged’ten mavi güçlendirmeyi çalarken AUR alt koridordan da iki skor çıkarınca rüya gibi bir başlangıç yaptı oyuna. Botta kurulan baskı henüz 7. dakikada AUR’a ilk kule kanını getirdi. Baskının ardı arkası kesilmeyince dakika 11’de Aurora tüm dış kuleleri düşürdü. SUP, AUR’un rüzgarını bir türlü dindiremedi. Hızlı başlayan oyun hızlı bitti. Dakika 23’te Baron güçlendirmesi Aurora’ya geçti ve takım yaklaşık dört dakika sonra oyunu kapattı. 28 dakikada Aurora tam 22 skor alırken karşılığında yalnızca 6 skor verdi. Nexus düşerken altın farkı tam 14 bindi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.