League of Legends

Harbin Brewery, LPL’e sponsor oldu

Ünlü alkol firması Harbin Brewery, TJ Sports ile anlaşarak LPL’e sponsor oldu.

LPL’de çok büyük sponsorluk anlaşmaları imzalanıyor. Organizasyonun Çin’de düzenleniyor olması, ülkenin dünyanın en büyük ticaret merkezlerinden biri olması sebebiyle büyük sponsorluk anlaşmalarını beraberinde getiriyor. Sponsor yelpazesi hali hazırda bir hayli geniş olan LPL bir anlaşma daha imzaladı. Harbin Brewery ile masaya oturan organizasyon League of Legends tarihinde ilk kez bir alkol firması ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Yapılan anlaşmaya göre şirket üzerinde LPL takımlarının logolarını bulunduğu yeni bir bira serisi üretecek. Aynı zamanda taraftarlar için özel etkinlikler düzenlenecek. Tabii bu etkinliklerde 18 yaş sınırı olacak. Harbin Brewery bir de hali hazırda raflardaki bir ürününe özel HARBIN X LPL adında sınırlı sayıda bira kutuları çıkacağını belirtti.

Harbin Brewery, 1900 yılında kurulmuş bir şirket. O zamandan bu zamana ayakta duran firma 2010 yılında Güney Afrika’da düzenlenen Dünya Kupası’na sponsor olarak uluslararası futbol turnuvalarında bunu başaran ilk Çin merkezli bira markası oldu. Espora daha önce de ilgi gösteren şirket, LGD Gaming, Invictus Gaming, Newbee ve VG Gaming’in Dota 2 takımlarına International turnuvasında sponsor oldu.

Bu anlaşma ile birlikte LPL sponsorları artmaya devam ediyor. Şu zamana kadar Mercedez- Benz, KFC, Alienware, Hongmo, Zhanma, Yili Guliduo, Doritos, L’Oreal, ve Hupu gibi sponsorlar yer alıyordu. Bakalım ilerleyen günlerde sektöre hangi şirketlerin girdiğini göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.