League of Legends League of Legends Haberleri

Harris Blitzer Sports & Entertainment, Clutch Gaming’i satın aldı

Dignitas’ın sahibi olan Harris Blitzer Sports & Entertainment, LCS ekiplerinden Clutch Gaming’i satın aldı.

Esporun değeri günden güne artmaya devam ediyor. Geleneksel spor kulüplerinin ilgisi de sektöre kaymış durumda. NBA takımlarından Houston Rockets, espora önemli bir giriş yaparak Clutch Gaming’i kurmuştu. Bir diğer NBA takımı Philadelphia 76ers, Premier Lig takımlarından Crystal Palace ve espor kulübü Dignitas’ın sahibi olan Harris Blitzer Sports & Entertainment, sektördeki atılımlarını genişletme kararı aldı. League of Legends temelli bir yatırım yapan şirket, Houston Rockets’ın sahibi olduğu Clutch Gaming’i bünyesine kattı.

Harris Blitzer Sports & Entertainment, sporun birçok alanında faaliyetlerini sürdürüyor. Basketbol, futbol, espor ve buz hokeyini temel alarak çalışmalarını sürdüren şirket geleneksel sporların yanında espora olan yatırımlarını arttırma kararı aldı. Yapılan açıklamaya göre Clutch Gaming bu sezon isim değiştirmeyecek. Gelecek sezon ise organizasyonun ismi Dignitas olacak. Anlaşmanın detaylarına göre başka bir değişle takımın sorumlusu ve hak sahibi de Dignitas oldu diyebiliriz.

Clutch Gaming geçtiğimiz mevsim beklenenin altında bir mevsim geçirdi. Takımın gelecek mevsim isim ve el değişikliğinin ardından kadrosunda ne gibi değişiklikler yapacağı merak konusu. Geçtiğimiz mevsimki kadrosunu bozmama kararı alan ekip sadece nişancı pozisyonunda bir değişiklik yapmıştı. Bu mevsim de başarısız geçirse takımın kadrosunda köklü bir değişikliğe ihtiyacı olduğu kesinleşecek diyebiliriz.

Harris Blitzer Sports & Entertainment’ın bu atılımı espor adına da bir hayli değerli. Böylesine büyük bir şirketin sektördeki varlığını büyütmek istemesi espor ekosistemi için de bir hayli değerli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir