Hatchy, sağlık sorunları nedeniyle kariyerine ara verdi League of Legends League of Legends Haberleri

Hatchy, sağlık sorunları nedeniyle kariyerine ara verdi

Daha önce ülkemizde Supermsasive ve Dark Passage’ın koçluğunu yapmış olan Adrian “Hatchy” Widera, sağlık sorunları nedeniyle espora ara verdiğini duyurdu.

Anlık olarak Misfits’in akademi takımı olan Misfits Premier’de koç olarak görev alan Hatchy, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile espor kariyerine ara verdiğini açıkladı. Sebep olarak sağlık sorunlarını öne süren Polonyalı koç, bahsettiği sağlık sorunları hakkında detaylı bir bilgi vermedi.

 “ Misfits akademi takımında aktif olarak koçluk yapmayacağım. The Underdogs turnuvası, beni bu rolde gördüğünüz son turnuvaydı. En azından şimdilik. Birkaç hafta önce genel menajerimiz Micheal’a ulaştım ve sağlık sorunlarım nedeniyle takıma liderlik edemeyeceğimi söyledim.”

Açıklamasına böyle başlayan Hatchy, yazının devamında, organizasyonun kendisine karşı ne kadar hoşgörülü davrandığından bahsetti. Ayrıca sağlık sorununu açıklamayacağını da belirttikten sonra geleceğinin kesin olmadığını söyledi. Sağlığının gidişatına bağlı olarak kendisini bir daha profesyonel sahnede görmeme ihtimalimiz var.

Hatchy’nin daha önce birkaç Türkiye macerası olmuştu. Toplamda 3 takımının bünyesinde çalışmış olan Adrian, 2015 yılında Beşiktaş’ın analistliğini yaparak Şampiyonluk Ligi macerasına başladı. Sonra, 2016 senesinde Supermassive’in koçluğunu üstlenerek takıma 1 Kış Mevsimi şampiyonluğu, 1 Yaz Mevsimi ikinciliği kazandırmıştı.

Türkiye’deki sonuncu profesyonel takımı Dark Passage olan koç, bu takım ile 2018 Yaz Mevsimi boyunca birlikte çalışmış ve playofflarda yarı finale kadar yükselmeyi başarmıştı.

2020 sezonu boyunca Misfits Premier takımının koçluğunu yapan Hatchy’ye 5Mid ekibi olarak geçmiş olsun diyoruz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir