League of Legends League of Legends Haberleri

Hioss, DoubleG ve The Plasma Lemon P3P eSports’a transfer oldu

Dün yaptığı bir açıklamayla Truklax, Vardags ve Kazze ile yollarını ayırdığını duyuran P3P eSports, bu pozisyonlara Hioss, DoubleG ve The Plasma Lemon’ı transfer etti. Takım ayrıca destek rolüne birçok CS takımında tecrübesi bulunan Fittle’ı da transfer etti. 

Yükselme Ligi’nin başarılı ekiplerinden P3P eSports, 2017 Kış Mevsimi’ne iddialı bir kadro kurarak başlamıştı. Crystal, LongB ve Kazze gibi Şampiyonluk Ligi’nin veteran isimlerinin yanı sıra Truklax ve EU LCS tecrübesi bulunan Vardags’ı transfer eden ekip, ligde istikrarsız bir görünüm sergilemesine rağmen dört galibiyet iki mağlubiyet ile zirveyi paylaşan takımlar arasında yer alıyor. Dün sürpriz bir karar alarak üç oyuncusu ile yollarını ayıran ekip, bu rollere yine tecrübeli ve yetenekli oyuncular transfer etti.

Takımın üst koridor pozisyonunda Şampiyonluk Ligi’nde Team AURORA ve Dark Passage’da forma giyen Hioss transfer edildi. AUR’daki performansı ile TŞL’nin en iyi üst koridor oyuncularından biri haline gelen Hioss, uzun bir süre profesyonel sahneden uzak kalmış ve geçtiğimiz haftalarda DP’ye transfer olmasına rağmen sadece birkaç maça çıkabilmişti. Takımın nişancı rolündeki DoubleG’nin ise NA CS’de Dream Team ve EU CS’de Fnatic Academy gibi ekiplerde tecrübesi bulunuyor. Öte yandan P3P, destek rolüne ise iki oyuncu transfer etmeyi tercih etti.  The Plasma Lemon’ın SoloQ yeteneği olduğunu, Fittle’ın ise daha önce EU CS’de Tricked Esports gibi takımlarda tecrübesi olduğunu belirtelim.

Takımın menajeri Emrecan Şahin ise transferlerin ardından 5Mid’e şu yorumda bulundu:

[su_quote]Öncelikle Truklax, Vardags ve Kazze’ye bize kattıkları için çok teşekkür ediyor, kariyerlerinde başarılar diliyorum. Takımımıza kattığımız isimler çok genç ve yetenekli isimler. DoubleG bizi oldukça heyecanlandırıyor. Hioss zaten TŞL’de kendisini yeterince kanıtlamış bir oyuncu. The Plasma Lemon ise yepyeni bir yetenek ve kendisini takımımızda görmekten mutluyuz. P3P olarak hedefimizin işi uzatmadan direkt birinci olarak Şampiyonluk Ligi’ne yükselmek olduğunu söyleyebilirim. Transfer ettiğimiz oyuncuların hedefimize ulaşma konusunda büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.[/su_quote]

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir