League of Legends League of Legends Haberleri

Hong Kong Attitude, Isurus Gaming’i mağlup etti

Hong Kong Attitude, Worlds 2019 Ön Elemeleri’nin ikinci turunda Isurus Gaming’i 3-1 ile geçerek gruplara kalma hakkı kazandı.

İlk torbanın en güçsüz ekibi olarak gösterilen Hong Kong Attitude grubunu lider tamamladı. Grupta oynadığı 4 maçın 3’ünü kazanan ekip ikinci turda B grubunun ikincisi Isurus Gaming ile eşleşti. Serinin kazananı HKA oldu. HKA rakibini 4 maçın ardından 3-1 ile geçti ve Worlds 2019 Grup Aşaması’na katılma hakkı kazandı. Ekibin hangi grupta mücadele edeceği kura ile belirlenecek.

1. Maç

Isurus Gaming alt koridorda Vladimir ve Yuumi tercihlerinde bulundu. Buna karşı HKA ise Syndra ve Pyke tercih etti. Oddie orta koridora yaptığı erken baskınla ilk kanı Seiya’ya kazandırdı. Isurus erken oyunda daha etkili gözüken taraftı. Crash büyük bir fark yaratamadı. Koreli ormancı koridorlardan ziyade ejder alanında varlığını gösterdi. Baron’u alan Hong Kong kuşatmalara başladı. Son ittirmeyi de yapan ekip ilk maçı 28 dakikada kazandı.

2. Maç

Seiya bire biri çok iyi oynayarak ilk kanı M1ssion’dan aldı. Üst koridora harika bir karşı baskın yapan Crash takımına 2 skor kazandırdı ve Isurus üst koridor-orman ikilisi bir hayli geri düştü. Orta oyunda Seiya takımını adeta sırtına aldı taşıdı. Akali’yle harika oyunlar yapan isim takımını oyunda tuttu. Ejderleri de alan Isurus Baron’u aldıktan sonra aradaki farkı açtı. Ekip mücadeleyi 33 dakikada bitirdi ve seride durum 1-1’e geldi.

3. Maç

Crash yine Lee Sin oynadı. Buggax üst koridorda bire bir pozisyonda 3Z’yi kule altında katletti ve ilk kanı aldı. Crash ejder kontrolünü rakibe bırakmadı. Takım savaşları yakın geçti ancak Hong Kong Attitude yakaladığı ufak avantajları çok iyi kullandı ve Baron’u almayı başardı. Buggax ve Warangelus iyi performanslarıyla Isurus’u bir süre oyunda tuttu ancak Unified’ın ellerinde Ezreal çok güçlendi. Son savaşı kazanan HKA, 40 dakikanın ardından zafere uzandı.

4. Maç

Crash bu sefer Jarvan oynadı. 3Z ise üst koridorda Tristana seçimini yaptı. Ormanda çıkan savaşın ardından ilk kan Unified’ın ellerindeki Veigar’a gitti. 3Z kötü br oyun geçirdi. Unified bu noktada takımını sırtlayan isim oldu. Baron’u alan Hong Kong rakip kuleleri düşürdü. Savaşları da kazanan ekip mücadeleyi 37 dakikada noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir