League of Legends League of Legends Haberleri

Hong Kong Attitude, LMS Bölge Finalleri şampiyonu oldu

LMS Bölge Finali’nde G-Rex’i 3-0 ile geçen Hong Kong Attitude, bölgesini Worlds 2019’da temsil edecek üçüncü takım oldu.

LMS’te dengeler bir hayli değişti. Bu zamana kadar lige ambargo koyan Flash Wolves başarısız bir mevsimi gerisinde bıraktı ve play-off’lara dahi kalamadı. Bölge Finalleri’nde henüz ilk turda Hong Kong Attitude’a 3-0 mağlup olan ekip Worlds şansını kaybetti. Hong Kong Attitude ise bir üst turda G-Rex’in rakibi oldu. Bu seriden de 3-0 ile ayrılan HKA, J Team ve ahq Esports’tan sonra bölgesini Worlds 2019’da temsil edecek üçüncü takım oldu. HKA’de 1907 Fenerbahçe Esports’tan tanıdığımız Crash yer alıyor.

1. Maç

Crash agresif bir başlangıç yaparak karşı ormana girdi ancak Gemini pozisyonu okuyarak harika bir cevap verdi. İlk kan G-Rex’e gitti. Gemini-Candy ikilisi Crash’i ormanda rahatsız etmeye devam etti. HKA erken oyunda Elise etkisini kullanamadı. Buna rağmen ejderleri alan ekip yapılan savaşlardan aldığı ufak tefek üstünlükleri iyi kullandı. PK kötü bir oyun geçirdi. Bunun üstüne Baron’u alan Hong Kong Attitude kuleleri düşürdü. Son savaşı da kazanan ekip 32. dakikada galip geldi.

2. Maç

Ejder savaşında Candy’yi katletmeyi başaran HKA ilk kanı aldı. Pozisyondan bir skor daha çıkaran ekip ejderi de alarak erken oyuna fırtına gibi bir başlangıç yaptı. Crash’in Sejuani ultileri ve bire birde alınan skorlarla aradaki farkı iyice açan HKA rahat bir oyun oynadı. G-Rex uzun bir süre skor alamadı. Baron’u alan Hong Kong, 36 dakikanın ardından galibiyete uzandı.

3. Maç

Crash, 8. dakikada alt koridora kule altı yapmak istedi ancak başarılı olamadı. Pozisyondan skor sesi çıkmadı. İlk kan üst koridordan geldi. Gemini baskına giden taraftı ancak 3z harika oynayarak ilk kanı almayı başardı. Orta oyun yakın geçse de Hong Kong Attitude sürekli olarak bir adım öndeydi. Maçta çok skor çıkmadı. HKA doğru makro hamlelerle rakip yapıları düşürdü ve 21 dakikanın ardından hem maçı hem de seriyi bitirmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir