League of Legends League of Legends Haberleri

Houston Rockets, Clutch Gaming’i Philadelphia 76ers’a sattı

Houston Rockets sahibi olduğu Clutch Gaming‘in çoğunluk hissesini Philadelphia 76ers’a 20 milyon dolara sattı. Takımın ismi önümüzdeki sezon muhtemelen Team Dignitas olarak değiştirilecek.

NBA devlerinin espor mücadelesi

ESPN‘nin haberine göre, Houston Rockets’ın 20 Kasım 2017 tarihinde kurduğu Clutch Gaming’in çoğunluk hissesi Philadelphia 76ers ve Team Dignitas gibi birçok büyük spor organizasyonun sahibi Harris Blitzer Sports & Entertainment tarafından satın alındı. Bu satın alımın arkasında yatan sebebin ise Team Dignitas’a dair uzun vadeli planların olduğu söyleniyor.

Team Dignitas in, Clutch Gaming out

Bilindiği üzere Clutch Gaming halihazırda şu an NA LCS‘in bir parçası ve takımın Riot Games ile yaptığı anlaşma sayesinde bir slotu bulunuyor. Harris Blitzer Sports & Entertainment, sahip olduğu Team Dignitas takımını, Clutch Gaming aracılığıyla tekrardan NA LCS’e taşımak istiyor.

Eğer anlaşma sorunsuz bir şekilde gerçekleşirse, Team Dignitas’ın lige dönüşü büyük bir etki yaratabilir. Çünkü takım Riot Games’in 2017 yılındaki franchise politikası sırasında, ligin bir parçası olmaya uygun olmadığına kanaat getirilmiş ve takım NA LCS’in dışında kalmıştı. Clutch Gaming’in sahip olduğu slot ile Team Dignitas yıllar sonra lige geri dönebilecek.

Bu yılki League of Legends Dünya Şampiyonası‘ndan sonra Clutch Gaming’in ismi muhtemelen Team Dignitas olarak değiştirilecek.

Clutch Gaming’in satışı bir ilke vesile olacak

Clutch Gaming’in çoğunluk hissesinin Philadelphia 76ers’ın da sahibi Harris Blitzer Sports & Entertainment’a satışı beraber aynı zamanda bir ilk de yaşanmış olacak. Riot Games’in League of Legends profesyonel liglerinde franchise vermeye başladığından beri ilk defa bir slot bu denli büyük bir şekilde devrediliyor.

OpTic Gaming ve Echo Fox hisselerini Clutch Gaming gibi devredebilir 

ESPN’nin haberine göre, OpTic Gaming ve Echo Fox da benzer bir şekilde hisselerinin büyük bir kısmını yakın vakitte devredebilir. Nihayetinde bu takımların Riot Games’ten slot alırken amaçları biraz da buydu. Esporun yaygınlaşması ve gelirlerin yaygınlaşmasıyla beraber küçük girişimlerin büyüdükten sonra, büyük meblağlara satışı elbette beklenen bir şeydi.

Espor haberlerini güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir