League of Legends League of Legends Haberleri

Huhi, 100 Thieves’e transfer oldu

Son dönemlerin en tartışmalı organizasyonu olan 100 Thieves, 2019 sezonu için ikinci transfer hamlesini yaptı. Üst koridoru Ssumday’i elinde tutmayı başaran ekip, orta koridora Counter Logic Gaming’den Huhi’yi transfer etti.

2018 yılının başında franchise sistemiyle birlikte NA LCS’e transfer olan 100 Thieves, oldukça dengeli bir kadro oluşturmuş ve ilk mevsiminde final oynama başarısı göstermişti. Takım ne yazık ki bu başarıyı Yaz Mevsimi’nde devam ettiremedi. Sorgulanabilir kadro değişiklikleri ve oyuncuların mutsuzlukları, takım Worlds 2018’de mücadele etmiş olmasına rağmen bir nevi başarısızlık hissini de doğurmuştu. Yeni yılda kadrosunu güçlendirmek isteyen ekibin ilk hamlesi Huhi oldu.

NA LCS kariyeri boyunca CLG’de forma giyen Koreli oyuncu, bu yıl yerli statüsüne geçti. İlk zamanlarında Aurelion Sol-OTP olarak gözükse de zaman içerisinde kendisini fazlasıyla geliştiren oyuncu, önümüzdeki yıl 100T forması giyecek.

Orta koridora “yerli” statüsündeki bir oyuncuyu transfer etmek, takımın bir yabancı hakkının daha bulunduğu anlamına geliyor. Şu anda dolaşan söylentilere göre 100T, nişancı rolüne SKT’den ayrılan Bang’i transfer etmek istiyor. Destekteki Aphromoo ile harika bir ikili oluşturma potansiyeli barındıran oyuncu, takımın ilk üç sırada yer almasını garantileyecek hamle olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir