League of Legends

Huni, Evil Geniuses’e transfer oldu

Dünya’nın en iyi üst koridor oyuncuları arasında gösterilen Heo “Huni” Seung-hoon, LCS takımlarından Evil Geniuses’e transfer oldu.

Evil Geniuses Twitter hesabından paylaşılan video ile Huni’nin LCS 2020 Yaz Mevsimi için takımla anlaştığı belirtildi. Profesyonel oyunculuk hayatına ülkesinde Samsung Galaxy’de başlayan Huni sonrasında yıldızının parlayacağı Fnatic’e transfer oldu. Fnatic’te oldukça başarılı 1 yıl geçiren oyuncu sonrasında Amerika’nın yolunu tuttu. Buradaki 1 senelik maceranın ardından ülkesine ve Dünya’nın en başarılı League of Legens takımı SKT T1’a transfer oldu. T1’da oldukça başarılı turnuvalar geçiren Huni, Worlds finalinde 3-0 kaybedince takımdan ayılma kararı aldı.

Tekrardan Amerika’ya geri dönen oyuncu Echo Fox, Clutch Gaming ve son olarak Dignitas formaları giydi. LCS 2020 Bahar Mevsimi’nde Dignitas’da istediği başarıyı yakalayamayan Huni’nin şimdiki takımı ise Evil Geniuses oldu. Eski takımı Dignitas normal sezonu 8 galibiyet 10 mağlubiyet ile 7. sırada tamamladı. Playoff’lar için tiebreak oynamak zorunda kalan Huni kader maçında temsilcimi Closer’in forma giydiği Golden Guardians’a kaybederek playoff dışı kaldı.

Evil Geniuses, Dignitas’a göre daha başarılı bir sezon geçirdi. Normal sezonu 10 galibiyet 8 mağlubiyet ile lider Cloud9’ın arkasında 2. sırada tamamlayan ekip yarı finalde FlyQuest’e 3-1 kaybederek mevsimi 3. sırada tamamladı.

Evil Geniuses’de Huni’nin üst koridor Kumo’nun yerini alması beklenirken geri kalan koridorlarda oyuncular değişmedi. Ormanda Svenskeren, orta koridorda Jiizuke, nişancı pozisyonun da SKT T1’den eski takım arkadaşı Bang ve destek rolünde Zeyzal olacak.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.