League of Legends League of Legends Haberleri

Husky Rider, Beşiktaş Esports’a transfer oldu

Geçtiğimiz mevsim Galatasaray Espor formasıyla yarı final gören genç nişancı Husky Rider, Beşiktaş Esports’a transfer oldu.

2019 yılında birçok farklı oyuncuyla mücadele eden Beşiktaş Esports, sezonun sona ermesiyle kadroda büyük bir temizlik yaptı. Kış Mevsimi’nde Panky, Gilius, Seonghwan, Nagne ve HolyPhoenix gibi tecrübeli oyuncuları kullanan ekip Yaz Mevsimi’nde biraz daha genç bir beşliye yöneldi. 2020’de çok daha gençleşmesi beklenen kadro bugün açıklandı. Üst koridor Rare, ormancı Kireas, orta koridor Stillnumb ve destek Eliwood’un yanında nişancı olarak oynayacak isim Husky Rider oldu.

Profesyonel oyunculuk kariyeri birçok isme kıyasla çok daha spontane ve ilginç başlayan Husky henüz ilk maçında VFŞL’de forma giydi. Doxy, Trick, Naru, Ruvelius, Zergsting beşlisini bir araya getirerek iddialı bir takım oluşturan Galakticos, Ruve’nin aldığı cezanın ardından sallantılı bir mevsimi gerisinde bıraktı. Bu süreçte Avrupa Batı sunucusunda oynamaya başlayarak çok kısa bir sürede Şampiyonluk Aşaması’na yükselen Husky Rider takımın ilgisini çekmeyi başardı.

Henüz çaylak olan Husky’nin inanılmaz performanslar sergilemesi beklenmiyordu. Mevsimi Galakticos’ta tamamladıktan sonra Galatasaray Espor Akademi’ye transfer olan nişancı takım içinde yaşanan problemlerin ardından as takımda da forma şansı yakaladı. Şaban takımda kaptan Madness’ın yedeğiydi. Yeni sezona yeni bir kadroyla başlamak isteyen Beşiktaş, genç nişancının kapısını çaldı ve taraflar anlaşmaya vardı.

2020 Beşiktaş Esports kadrosu: Rare, Kireas, Stillnumb, Husky Rider, Eliwood.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir