League of Legends

Husky Rider, tekliflere açık olduğunu duyurdu

Riot Games

Galakticos ile çaylak sezonunu geride bıraka Husky Rider, gelecek mevsim için tekliflere açık olduğunu belirtti.

Sezon başında Ruvelius’un ceza alması ile bir anda Galakticos ile maçlara çıkan Husky Rider, VFŞL Kış Mevsimi’nde toplam 8 maçta oynadı. Galakticos tarafı kendilerinden beklenenin çok altında bir mevsim geçirdi. Sadece 2 galibiyet alan takım bunun yanında 16 mağlubiyet aldı.

Husky Rider, Vadi’ye indiği ilk hafta daha güvenli ve işlevsel olan Sivir seçimini yaptı ve takım mevsime Bursaspor galibiyetle başladı. Gayet iyi bir Sivir oyunu ortaya koyan nişancı 7/0/7’lık KDA ile ilk maçı tamamladı. Bundan sonraki haftalarda ise hem bireysel hem de takım olarak kötü günler geçti. Nişancı takımın bu mevsim aldığı 2 galibiyette de Vadi’de yerini aldı. İkinci Bursaspor maçını da kazanan Galakticos, ligi 9. sırada bitirdi.

Açıkçası nişancının profesyonel olma hikayesi biraz ilginç. Husky, Türkiye sunucusunda oynarken hesabını Avrupa Batı’ya transfer ediyor ve 1 aylık kısa bir sürede Şampiyonluk aşamasına çıkmayı başarıyor. Ruvelius’un ceza alması ile nişancı arayışına giren Galakticos ise genç ismin bu hızlı çıkışını değerlendirmek için oyuncuyla sözleşme imzalıyor. Durum böyle olunca oyuncunun çaylak olması ve aynı zamanda beklenmeyen transferi potansiyelini Vadi’ye yansıtamamasında etkili olmuş olabilir.

Şaban Köseoğlu’nun transferi biraz aceleye geldi denebilir. Oyuncu mevsimi Galakticos Akademi ile bitirdi. Bakalım gelecek mevsim Husky Rider ile alt koridorda anlaşmak isteyen bir takım çıkacak mı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.