League of Legends League of Legends Haberleri

HWA Gaming, Cognac’ı takımdan kovdu

Bugün sabah saatlerinde Cognac’ın Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre, HWA Gaming apar topar bir şekilde sevilen destek oyuncusu ile yollarını ayırdı.

Şampiyonluk Ligi 4. Hafta 2. Günün son karşılaşmasında Team AURORA ile oynayan HWA Gaming, ilk maçı kazandıktan sonra seriden beraberlikle ayrılmıştı. Daha bu haftanın serileri sona ermeden, Cognac takımdan gönderilme sürecini detaylarıyla aktaran bir açıklama yaptı. İkinci maçtaki Zilean tercihinin takım içerisinde eleştirilere sebep olduğunu ve maçın bu yüzden kaybedildiğine yönelik bir düşünce oluştuğunu belirten oyuncu, farklı faktörlerin de bir araya gelmesiyle takımdan atıldığını, hatta HWA’nın yeni destek oyuncusunun çoktan yola çıktığını açıkladı.

Son iki haftalık süreçte oyun dışı problemleri olduğunu belirten oyuncu, bu yüzden sürekli SoloQ oynayacak gücü kendinde bulamadığını, antrenman maçlarında takımından beklediği performansı göremediği ve hedefindeki şampiyonluğa uygun oynanmadığı için kendisinin de tilt olduğunu belirtti. Açıklamasında HWA Gaming’in koçu yetersiz bulduğu için bu görevi de üç hafta kadar önce üzerine aldığını söyleyen Cognac, takım sahibi Ahmet Taruz’un kendisine “gizli kaptan” olma rolünü verdiğini ve takım arkadaşlarını öne çıkarmak için elinden geleni yaptığını vurguladı.

Geçtiğimiz senelerde lige damgasını vuran Çilekler ile kendini gösteren Ömer Faruk “Cognac” Ünsal, bu mevsim öncesinde eğitimini devam ettirmek için profesyonel League of Legends sahnesinden ayrıldığını açıklamış, ancak HWA Gaming’de oynamak için geri dönmüştü. Lige iddialı bir giriş yapan takım, herkesin herkesi yendiği ve dengelerin sürekli değiştiği mevsimde bir beraberlik ve üç mağlubiyetine rağmen 13 puanla SuperMassive’in arkasında ikinci sırada yer alıyor. Bir haftası öteki haftasını tutmayan HWA’nın Cognac’ın ayrılışından ciddi şekilde etkileneceğini öngörmek mümkün. Alt koridorunda Emtest ile gayet iyi bir sinerji yakalayan ve CLK Cognac’tan çok daha aktif bir şekilde takımını kontrol etmeye çalışan oyuncu, yapmış olduğu seçimler ile takımın galibiyetlerinde büyük bir pay sahibiydi. Şu an için takımın yeni destek oyuncusunun kim olduğu veya Cognac’ın profesyonel oyunculuğa başka bir takımda devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

Güncelleme: HWA Gaming, Facebook üzerinden yaptığı bir açıklama ile oyuncunun takımdan kovulmadığını, yedeğe çekildiğini belirtti. Takımın tam açıklaması şu şekilde:

[su_quote]Merhaba HWA Takipçileri,

Cognac, performansındaki düşüş ve oyuna adaptasyondaki sıkıntıları nedeniyle yedeğe çekilmiştir. HWA Gaming yönetim ve oyuncuları ile Cognac arasında herhangi bir tartışma olmamıştır. Cognac, oyuncumuz olarak ailenin parçası olmaya devam edecektir.

Dün gece yaşanan olay, iki tarafın iletişim kopukluğu nedeniyle karmaşık bir hal aldı ve Cognac ile yapılan görüşmeler sonrasında iletişimden yaşanan sıkıntılar giderildi.

Bu durumdan yanlış anlaşılmaya mahal verecek haberlerden ve yorumlardan kaçınılmasını rica eder, kendine fayda sağlamaya ve popüler olmaya çalışanlara da dikkat etmenizi öneririz.[/su_quote]


author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir