League of Legends League of Legends Haberleri

HWA Gaming, Royal Bandits’i devirmeyi başardı

İkinci günün açılış maçında HWA Gaming karşısına çıkan Royal Bandits, hasar konusunda sıkıntı yaşayınca ligde üçüncü mağlubiyetini aldı.

Seçim yasaklama ekranından üstün çıkan taraf Royal Bandits oldu. Mavi tarafta bulunan ekip ilk sıradan Sejuani’yi kilitledi ve ardından nişancı pozisyonuna Varus, ortaya da Galio tercih etti. İlk aşamada HWA’nın bu seçimlere cevabı Caitlyn, Nunu ve Vladimir ile oldu. Nişancı üzerine bir kompozisyon kurmaya giden ekip, ortaya Karma, desteğe de Tahm Kench alarak tüm yükü Achuu’nun omuzlarına koydu. Yukarıya Urgot, desteğe de Taric seçen Royal Bandits için ise rakibinin kitle kontrolü neredeyse sıfır olan kompozisyonuna karşı seçim yasaklamadan daha üstün bir şekilde ayrıldı diyebiliriz.

Maç aksiyonlarla başladı. Alt koridorda çıkan ikiye iki savaşta ilk kanı alan HolyPhoenix, Revanche’a karşılık skorunu vermekten kurtulamadı. Bu pozisyonun hemen ardından mavi taraf Kırmızı’sında çıkan hareketlilikte Trix Nunu ile rakibin güçlendirmesini çalmayı başaramadı. Olay yerine gelen Cepted çok kötü oynayınca kargaşadan üstün çıkan taraf bir skor ile HWA oldu. Vadi Alameti’ni rakibi yemlemek için kullanan RBE, iki skor almayı başarsa da çok iyi bir pozisyondan gelen Armut, Vladimir ile takımının dört skor ile karşılık vermesini sağladı. Hemen ardından HWA, Baron güçlendirmesini de alarak iyice öne geçti. Orta koridora alınan Galio AP gitmeyince RBE takım savaşlarında hasar verme konusunda çok sıkıntı çekti. Takım savaşlarında ne kadar iyi pozisyon alsalar da hasar çıkmayınca HWA rahat bir galibiyet aldı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir