League of Legends League of Legends Haberleri

HWA’nın yeni orta koridoru Scarlet oldu

Orta koridor oyuncuları konusunda bir türlü şansı yaver gitmeyen HWA, 2018 Yaz Mevsimi öncesi Scarlet’i transfer etti. 

Geçtiğimiz yıl kötü günler geçiren HWA, Yükselme Ligi’nde mücadele etmesine rağmen ertesi mevsim Şampiyonluk Ligi’ne geri dönmüştü. 2018 Kış Mevsimi öncesi YL’deki kadrosunu değiştirmeden mücadele eden ekip, beklenin altında bir performans sergiledi ve ne yazık ki ligi yedinci bitirdi. Beşiktaş Espor ile ligde kalma mücadelesi veren takım, rakibini eleyerek Yaz Mevsimi için yerini garantiledi.

Geçtiğimiz mevsim Koreli oyunculardan medet uman HWA’nın Yaz Mevsimi’nde stratejisini değiştirdiğini görüyoruz. Üç Türk oyuncusuyla yollarını ayırmayan takım, nişancı pozisyonuna Bulgar oyuncu Innaxe’ı transfer etmişti. Achuu ile yolların ayrılması takımın hayranlarını üzse de bu kararın HWA için daha doğru olduğunu söylemek mümkün. Öte yandan orta koridoruna Ninja gibi Koreli oyuncuları da transfer eden HWA, ardından Xico’yu geri getirmişti. Xico takımın kimliğine uysa da oyuncunun transferinin çok geç gerçekleşmesi, HWA için gidişatı değiştiremedi.

Öte yandan Scarlet de tıpkı Innaxe gibi Avrupalı bir oyuncu. Son olarak Millenium forması giyen oyuncunun EU Masters’ta da iyi bir performans sergilediğini söylemek mümkün. İletişimin çok önemli olduğu bu günlerde orta koridorda İngilizcesi iyi olan bir oyuncuyu tercih etmek HWA’nın aldığı doğru kararlardan birisi. Takımın nasıl bir sinerji geliştireceğini ise mevsim başladıkça göreceğiz. Fakat kağıt üzerinde baktığımızda Yaz Mevsimi’nde Şampiyonluk Ligi’nde mücadele edecek kadronun bir önceki mevsime göre daha iyi olduğu kesin.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir