League of Legends

Ian, Vici Gaming’e transfer oldu

Score.gg

LPL’de son olarak LGD Gaming forması giyen orta koridor Ian, gelecek mevsim için Vici Gaming’le anlaştı.

Hem Vici Gaming hem de LGD Gaming geçtiğimiz mevsimi bir hayli başarısız geçirdi. LGD Gaming çıktığı 15 maçta 5 galibiyet ve 10 mağlubiyetle 11. sırayı alırken, Vici Gaming sadece 2 galibiyet alarak ligi son sırada bitirdi. Bu başarısızlığın üstüne kadroda değişiklikler yapmak isteyen ekip ilk transferini orta koridora gerçekleştirdi. Geçtiğimiz mevsim LGD Gaming forması giyen Koreli Ian, Vici Gaming’e transfer oldu.

Ian, kariyerine Seoul’de LCK ekiplerinden birinin onu keşfetmesini umarak başladı. Ardından MVP’ye transfer olan orta koridor burada 3 sene geçirdi. MVP, Kore’de pek başarılı bir takım değil. Ian takımıyla sadece bir kere uluslararası bir turnuvada boy gösterdi. O turnuva da 2017 yılında oynanan Rift Rivals oldu. Takımın ligden düşmesiyle sözleşmesi biten Ian, LPL’e transfer oldu. LGD Gaming’le bir mevsim geçiren isim playofflara kalamadı.

Geçtiğimiz mevsimlerde Easyhoon ve Bengi gibi oyuncularla anlaşan Vici Gaming maddi olarak büyük imkanlara sahip. Takım son mevsiminde tamamı Çinli oyunculardan kurulu bir kadroyla Vadi’ye indi. 15 maçta 2 galibiyet alan bu beşli 13 mağlubiyet gördü. Vici, Easyhoon’lu zamanlarında da ligden düşmüştü. Takımın Ian transferinden sonra bir Koreli daha alması bekleniyor. Bu oyuncunun da orman rolünde olması ihtimaller arasında.

Koreli orta koridor bireysel olarak bir hayli yetenekli. Bakalım gelecek mevsim Vici Gaming nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.