League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Gyeonggi 2016 şampiyonu Samsung Galaxy oldu

Güney Kore’de düzenlenen IEM Gyeonggi 2016 turnuvasında şampiyon, finalde rakibi Kongdoo Masters’ı 3-1 ile geçen Samsung Galaxy oldu. Takım, böylelikle Katowice’de düzenlenecek olan IEM Dünya Şampiyonası’na da katılmaya hak kazandı. 

Sezon arasındaki en önemli turnuvalardan birisi olan IEM Gyeonggi 2016 heyecanı tamamlandı. League of Legends turnuvasına sekiz takım katılırken, ekibimiz Dark Passage da turnuvada mücadele etti. Dörder takımın bulunduğu iki grup halinde düzenlenen turnuvada B grubunda mücadele eden ekibimiz, Kongdoo Masters, Team Liquid ve Giants ile gruplardan çıkmak için karşılaştı. Oynadığı iki maçı da kaybeden DP elenirken, B grubundan yarı finale Kongdoo Masters ile Team Liquid çıkarken, A grubundan ise Samsung Galaxy ve  Immortals çıktı.

Yarı finalde Immortals ile eşleşen Kongdoo Masters, rakibini üç maç sonunda 2-1 ile geçerek finale yükselmişti. Bununla beraber A grubunu birinci olarak tamamlayan Samsung Galaxy ise Team Liquid’i rahat bir şekilde 2-0 geçti. Final mücadelesinde ise yine iki Koreli ekibin karşılaşmasını izledik. Seriye 1-0 önde başlayan ekip 2-0’ı da bulurken, üçüncü karşılaşmada ciddiyetsiz bir şekilde oynadı ve Kongdoo Masters’a maç verdi. Son maçta ise iki takım arasındaki fark açık bir şekilde görülürken, rahat bir oyun ile maçı kazanan Samsung, 3-1’lik skor ile IEM Gyeonggi 2016’nın şampiyonu oldu. Turnuvanın MVP’si ise SSG’nin orta koridor oyuncusu Crown seçildi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir