League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Katowice 2017’de ilk iki gün geride kaldı

Polonya’da düzenlenen IEM Katowice 2017’de büyük heyecana sahne olan League of Legends maçları oynanmaya devam ediyor. İkinci günün ardından, playoff’larda yer alacak dört takımdan iki tanesi belli oldu.

Counter Strike: Global Offensive, StarCraft 2 ve League of Legends etkinliklerinin bulunduğu IEM Katowice geçtiğimiz hafta içerisinde başladı. Öncelikle LoL maçlarının oynanacağı turnuvada ilk iki gün geride kaldı ve ROX Tigers ile Flash Wolves, playoff’lardaki yerini şimdiden garantiledi. Turnuvada CS:GO etkinliği ise 3 Mart’ta başlayacak.

Turnuvanın ilk gününde A grubunda ROX-M19 ve H2K-HKES serileri oynandı. Beklenildiği gibi ilk seriden ROX Tigers, ikinci seriden ise H2K galibiyetle ayrılan ekipler oldu. Ardından bu iki takımın playoff’lar için yaptığı mücadeleden mutlu çıkan taraf ROX oldu ve ilk günün bitiminde turnuvada son dörde kalma başarısı gösterdi. B gurubu ise KM-UOL ve G2-FW serileriyle başladı. Kongdoo Monster’ı yenip, G2’yu mağlup eden Flash Wolves ile eşleşen Unicorns of Love ilk günü güzel bir şekilde kapamış oldu.

İkinci günde A grubunda M19 ile oynadığı mücadeleden üstün çıkan Hong Kong Esports, playoff’lara kalma yolunda H2K’in rakibi oldu. Kaybedenler tarafında Kongdoo Monster’ı mağlup eden G2 Esports, uzun bir aradan sonra uluslararası bir turnuvada galibiyet aldı ve bu sonuç sahnede oldukça ses getirdi. Flash Wolves’ın 2-0 kazanmasının ardından Unicorns of Love ile eşleşen G2, playoff’lara kalma mücadelesinde EU LCS’te birlikte yer aldığı rakibiyle karşı karşıya gelecek. H2K-HKES ve UOL-G2 serileri, Cumartesi günü oynanacak ve kazananlar Flash Wolves ile ROX Tigers’ın rakibi olacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir