League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Katowice 2017’de şampiyon Flash Wolves oldu

Polonya’da düzenlenen IEM Katowice 2017’de büyük heyecana sahne olan League of Legends turnuvası, Flash Wolves’un şampiyonluğu ile noktalandı.

Turnuvanın son gününde yarı finalin ilk serisi ROX Tigers ve G2 Esports arasında oynandı. 46 dakika süren ilk maçta, altın farkını 20 binlere kadar çıkan ROX, rahat bir galibiyet alarak seriden üstünlükle ayrılacağının sinyallerini verdi. Ancak bu aşamadan sonra toparlanan G2, ikinci maçı Perkz’ün etkili Ahri performansı ile kazanmayı bildi. Yaklaşık 50 dakika süren son maçta da Baron’da çıkan savaştan üstün ayrılan G2, uzun ölüm sürelerini fırsat bilerek oyunu bitirdi ve finale adını yazdıran ilk takım oldu.

Yarı finalin ikinci serisinde Flash Wolves ile karşılaşan H2K, sadece on beş skorun çıktığı 63 dakikalık ilk mücadeleden galibiyetle ayrılmayı başardı. İkinci maçta da üstün olan ekip, dört Ejder almasına ve altın farkında önde olmasına rağmen, son takım savaşını kaybedince serinin 1-1’e gelmesine engel olamadı. Morallenen Flash Wolves, serinin son maçından da galibiyetle ayrılınca, finalde G2 Esports’un rakibi oldu.

Büyük bir çekişmeye sahne olması beklenen final serisi, Flash Wolves’un G2 Esports’u bozguna uğratması ile sonuçlandı. Turnuvadaki tek mağlubiyetini ilk gün Flash Wolves’tan alan G2, finalde aynı ekiple tekrar karşı karşıya geldi. Biraz da rövanş havasında oynanan seride hiçbir varlık gösteremeyen G2, rakibine boyun eğdi ve turnuvaya ikinci olarak veda etti. Böylece turnuva boyunca çıktığı her seriyi kazanan Flash Wolves, Intel Extreme Masters Katowice 2017’nin şampiyonu oldu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir