League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Katowice 2017’de yarı finale kalan takımlar belli oldu

Polonya’da düzenlenen IEM Katowice 2017’de büyük heyecana sahne olan League of Legends maçları oynanmaya devam ediyor. Üçüncü günün ardından, yarı finalde yer alan takımlar belli oldu.

Counter Strike: Global Offensive, StarCraft 2 ve League of Legends etkinliklerinin bulunduğu IEM Katowice geçtiğimiz hafta içerisinde başladı. Öncelikle LoL maçlarının oynanacağı turnuvada bugün oynanan seriler sonrasında yarı finale çıkan takımlar belli oldu. Buna göre ROX Tigers, A grubunda H2K ile eşleşirken,  Flash Wolves, Unicorns of Love’ı eleyen G2 ile kozlarını paylaşacak. Turnuvada CS:GO etkinliği ise 3 Mart’ta başlayacak.

A grubunda H2K’i eleyen ROX Tigers, hafta içi yarı finali garantilemişti. Kaybedenler tarafından gelen Hong Kong Esports ile oynayan H2K, tekrardan eline geçen yarı finale yükselme şansını bu kez iyi kullandı ve ROX’un rakibi oldu. 56 dakika süren ve büyük çekişmeye sahne olan ilk maçtan mağlup ayrılan H2K, güzel bir geri dönüş yaparak seride 2-1 galip gelmeyi başardı.

B grubunda ise iki EU takımının mücadelesine şahitlik ettik. Flash Wolves’a mağlup olan ve kaybedenler tarafından gelen G2 Esports ile eşleşen Unicorns of Love, rakibi karşısında üstünlük sağlayamayarak turnuvaya veda etti. Böylece G2, yarı finalde Flash Wolves’un rakibi olmayı başardı. 37 dakika süren iki maçtan da rahat bir şekilde galip ayrılmayı başaran G2, geçtiğimiz hafta EU LCS’te namağlup unvanını elinden aldığı rakibini tekrar alt etmeyi başardı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir