League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Katowice 2017 League of Legends grupları belli oldu

ESL ile Intel Extreme Masters işbirliğinde düzenlenen ve League of Legends’ın önemli uluslararası turnuvalarından birisi olan IEM Katowice’te mücadele edecek takımların grupları belli oldu. Bununla birlikte ilk eşleşmeler de açıklandı. 

Dünkü açıklama ile IEM Katowice’e katılacak takımların duyurulmasının ardından, bugün de 22-26 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek League of Legends turnuvasının grupları açıklandı. Buna göre üç EU LCS ekibi H2K, Unicorns of Love ve G2 Esports dışında turnuvada Worlds 2016’nın sürpriz takımı M19 (eski adı ile Albus Nox Luna), LPL temsilcisi Edward Gaming, LCK temsilcileri ROX Tigers ve Kongdoo Monster’ın yanı sıra LMS’ten de Flash Wolves ekipleri şampiyonluk için mücadele edecek. Turnuvanın grupları şöyle şekillendi:

A Grubu B Grubu
Edward Gaming Unicorns of Love
H2K Flash Wolves
M19 G2 Esports
ROX Tigers Kongdoo Monster

İlk eşleşmelerde ise A Grubu’nda ROX – M19, H2K – EDG maçları, B Grubu’nda KDM – UOL ve G2-FW maçları oynanacak.

Gruplara ve eşleşmelere baktığımızda 2016 Dünya Şampiyonası’nın rövanş mücadelelerinin de oynanacağını görüyoruz. Worlds 2016’da A grubunda oynayan ROX ve M19, grup birinciliği için kıyasıya bir mücadele sergilemişti. C grubu eşleşmesi olan H2K-EDG mücadelesi de A grubunda oynanacak maçların hikayesini daha da ilginç kılıyor.

Worlds 2016’da efsanevi kadrosu ile yarı finale kadar çıkmayı başaran ROX’un eski gücünde olmadığını belirtelim. Aynı şeyi M19 için de söyleyebiliriz. Nişancısını değiştirdikten sonra bir türlü ritmini bulamayan M19 ile ROX’un mücadelesi oldukça keyifli olacak. Öte yandan H2K-EDG serisi de heyecanla bekleniyor. Worlds’teki gücünden çok uzak olan EDG’nin H2K karşısında çok şansı bulunuyor. Orta koridorunu ve alt koridorunu değiştiren H2K ise şu anda EU LCS’in en güçlü ekiplerinden birisi olarak gösteriliyor.

B grubu eşleşmelerinde ise Unicorns of Love’ın çok zorlanmadan Kongdoo’yu geçmesi bekleniyor. Şu anda EU LCS’te mağlubiyet almayan iki takımdan birisi olan UOL’dan beklentiler büyük. Öte yandan katıldığı iki uluslararası turnuvada da kötü oynayan G2’nin IEM Katowice’te elinden geleni yapması tahmin ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra Avrupa takımlarının bu kadar favori olduğu bir turnuvanın uzun bir süredir oynanmadığını eklemek gerekiyor. EU LCS’in zirvesindeki üç takım güçsüz Kongdoo ve alt koridorunu değiştirdikten sonra toparlayamayan EDG karşısında turu rahat geçme şansı bulunuyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir