League of Legends League of Legends Haberleri

IEM Katowice 2016 LoL şampiyonu SK Telecom T1 oldu

Birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan IEM Katowice 2016’da League of Legends şampiyonu, Kore temsilcisi SK Telecom T1 oldu.

Üç gün süren turnuvada dört farklı bölgeden toplam sekiz takım mücadele etti. Kuzey Amerika’dan Counter Logic Gaming ve Team SoloMid, Avrupa’dan Fnatic ve Origen, Güney Kore’den SK Telecom T1 ve EVER, Çin’den de Qiao Gu Reapers ve Royal Never Give Up turnuvaya katılan takımlar oldu.

EVER, TSM, Origen ve RNG takımları A grubunda eşleşti. Kural gereği kazanan ve kaybeden takımların eşleştiği kurada EVER, TSM’i yenerken RNG de Origen’i yenmeyi başardı. Kazananlar tarafında EVER’i mağlup eden RNG yarı finale çıkmayı başardı. Kaybedenler tarafında ise Origen’i geçmeyi başaran TSM de A grubundan yarı finale çıkan bir diğer takım oldu.

B grubunda ise SKT T1, CLG, Fnatic ve ve QG takımları eşleşti. SKT T1, Counter Logic Gaming’i yenip adını kazananlar grubuna yazdırdı. Fnatic’i yenen Qiao Gu ekibi de kazananlar grubuna giren bir başka takım oldu. SKT T1 ve Qiao Gu arasındaki kazanan takımlar mücadelesinden galiple ayrılan SKT adını yarı finale yazdırdı. Kaybedenler tarafında CLG ile eşleşen Fnatic rakibini eleyerek SKT T1’e yenilen Qiao Gu takımının rakibi oldu. Bu eşleşmeyi de kazanan Fnatic böylece kaybedenler tarafından yarı finale çıkan takım olmayı başardı.

Yarı final mücadeleleri ise temposu ve heyecanı yüksek maçlara sahne oldu. SKT T1 ile TSM eşleşirken RNG ile de Fnatic ekibi eşleşti. Üç maç üzeriden oynanan yarı final mücadelesinde TSM’i rahat bir şekilde 2-0 ile geçen SK Telecom T1 finale çıkan ilk takım oldu. RNG ve Fnatic arasındaki eşleşmeyi ise 2-1 ile geçen Fnatic, finalde Kore temsilcisi SKT T1’in rakibi oldu.

Beş maç üzerinden oynanan finalde ise beklentilerin aksine SK Telecom T1 fazla zorlanmadan 3-0’lık bir galibiyet alarak şampiyonluğa ulaştı. LCK’da pek de iyi bir sezon geçirmeyen Koreli ekip, güçlü rakipleri karşısında turnuvayı maç kaybetmeden şampiyon bitirerek büyük bir başarıya ulaştı.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir