League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends IEM San Jose 2015’in şampiyonu Origen oldu

IEM San Jose 2015’in şampiyonu turnuvayı yenilgisiz tamamlayan Avrupa temsilcisi Origen oldu.

Her yıl düzenlenen Intel Extreme Masters’ın San Jose ayağında toplam altı takım şampiyonluk için kozlarını paylaştı. Avrupa ve Amerika bölgesinden ikişer takım katıldığı turnuvada Çin ve Kore’yi birer takım temsil etti. Origen, Unicorn of Love, Team SoloMid, Counter Logic Gaming, LGD Gaming ve Jin Air Green Wings turnuvada mücadele eden takımlar oldu.

Kura gereği Origen ve Jin Air Green Wings takımları turnuvaya direkt yarı finalden başladı. Çeyrek finalde ise Team SoloMid – LGD Gaming ve Counter Logic Gaming – Unicorns of Love eşleşmesi gerçekleşti. Team SoloMid ve LGD Gaming arasındaki eşleşme, Amerika temsilcisi TSM’in üstünlüğü ile geçti. Kadrosunda yeni oluşuma giden TSM’de kısa bir süre içerisinde takım içi uyumun sağlanmaya başladığı gördük. Seriyi 2-0 geçen Team SoloMid yarı finalde Origen’in rakibi olurken, diğer çeyrek final eşleşmesi Counter Logic Gaming – Unicorns of Love arasındaki mücadelede gülen taraf CLG oldu. Kadrosunda önemli değişiklikler yaşayan bu iki takım arasındaki seride UOL’in beklenilenin çok altında bir performans ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Birbirinden çok kopuk oynayan Unicorns of Love’ın hatalarını fırsata çeviren CLG, seriyi 2-0 geçerek yarı finalde Jin Air Green Wings’in rakibi oldu.

[League of Legends IEM San Jose 1. gün]

Origen ve Team SoloMid arasındaki yarı final karşılaşmasının başa baş geçmesi tahmin edilse de sonuç o yönde olmadı. Dünya Şampiyonası’ndaki performansına kaldığı yerden devam eden Origen rakibini neredeyse vadiden sildi. TSM’in çeyrek finalde çok iyi bir performans sergilemesi bu serinin başa baş geçmesi yönünde tahminler yapılmasının en büyük nedenlerindendi. İki maçtada rakibine çok büyük altın farkı atan Origen zorlanmadan Team SoloMid engelini 2-0 geçti ve adını finale yazdırdı. Yarı finalin diğer mücadelesi tam anlamıyla kafaya kafaya giden bir seri oldu. İlk maçta skor, ejder ve kule bakımından rakibinden geride olan CLG, Darshan’ın yaptığı backdoor ile maçı kazandı. İkinci maçta ise süre uzadıkça farkı açan bir CLG izledik. Darshan’ın Fizz ile inanılmaz performansı ise maçı özetler nitelikte oldu. 11-1-3 ile oynayan oyuncu son maçta takımını galibiyete götürdü. Jin Air Green Wings’i 2-0 eleyen CLG finalde Origen’in rakibi oldu.

[League of Legends IEM San Jose 2. gün]

Beş maçlık final serisi ise Origen’ın yarı finalde TSM’e karşı ortaya koyduğu performansın tam anlamıyla aynısına sahne oldu. Haritada yaptığı rotasyonlar ile üstünlüğünü bir an olsun rakibine bırakmayan Origen, Amerika temsilcisine hiç şans tanımadı. İlk maçta Kassadin performansı ile PowerofEvil yıldızlaşırken CLG’de Darshan’ın çabaları yeterli olmadı. İkinci ve üçüncü maçta da farklı bir durum yaşanmadı. Kadrosunu yeni oluşturan rakibine karşı tecrübesiyle hep bir andım önde olan Origen üç maçta da global ve altın anlamında büyük fark yakaladı. 3-0 ile mücadeleyi kazanan Avrupa temsilcisi Origen, IEM San Jose 2015’in şampiyonu oldu. Ek olarak Bu şampiyonluk, geçtiğimiz sene kurulan takımın uluslararası arenada ilk kupası anlamına da geldi.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir