League of Legends League of Legends Haberleri

Immortals, Counter Logic Gaming’i yenerek NA LCS Finali’ne yükseldi

2017 Yaz Mevsimi Yarı Final serisinde Counter Logic Gaming’i 3-0 gibi rahat bir skor ile geçen Immortals adını finale yazdırdı. Geçtiğimiz yıl kurulan takım böylelikle üzerindeki “yarı final laneti”ni de kırmış oldu.

Dün oynanan playoff karşılaşmaları büyük sürprizlere sahne oldu. LCK’de Longzhu, SKT’yi devirerek şampiyon olurken EU LCS’te ise Misfits, Fnatic’i geçerek adını finale yazdırdı. Immortals ise bu trendi bozan takım oldu. Orman pozisyonundaki Dardoch’u CLG’deki Xmithie ile takas eden ekip, belki de Yaz Mevsimi’nin en yerinde hamlesini gerçekleştirmiş oldu. Sezonun MVP adaylarından Xmithie, IMT’yi adeta bir üst seviyeye taşıdı diyebiliriz. Ligi ikinci sırada bitirmenin keyfini çıkaran IMT ise Çeyrek Final’de Team Envy ile zorlu bir beş maçlık seri oynayan CLG’yi ağırladı.

CLG’nin de Dardoch ile yollarını ayırdıktan sonra çaylak ormancı OmarGod ile yoluna devam ettiğini ve bu oyuncunun zayıflığını özellikle çeyrek final eşleşmesinde fazlasıyla hissettiğini belirtelim. Favori olan taraf IMT olsa da serinin ilk maçı oldukça çekişmeli ve bir nevi clown fiesta tadında geçti. İki taraf da sürekli takım savaşı yaptı ve en az hatayı yapan taraf IMT oldu. Seride 1-0 öne geçtikten sonra ikinci ve üçüncü maçları çok daha basit bir şekilde kartopu şekline getiren ekip, CLG karşısında fazla zorlanmadan seriyi 3-0 kazandı ve NA LCS 2017 Yaz Mevsimi Finali’ne yükseldi.

IMT’de Flame ve Olleh’nin harika bir seri çıkardığından da bahsetmek gerekiyor. Kariyerinde ilk defa bir final oynayacak Flame, Darshan’a Vadi’yi dar etti ve her eşleşmesini kazanmayı başardı. Olleh ise Alistar ve Tahm Kench ile harika takım savaşları başlattı. CLG’de ise sadece Huhi’nin performansı öne çıktı.

Immortals’ın finaldeki rakibi bugün oynanacak Team SoloMid-Team Dignitas eşleşmesinin kazananı olacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir