League of Legends

Immortals reddedilirken Echo Fox’un NA LCS franchising başvurusu kabul edildi

Riot Games

2018 yılında franchising sisteminde NA LCS’te mücadele edecek olan takımlar belli olmaya devam ediyor. ESPN’in haberine göre Echo Fox’un başvurusu kabul edilirken Immortals büyük bir sürpriz olarak reddedildi.

Bugün gelen haberler NA LCS’in geleceğini şekillendirecek nitelikte. Ligin franchising sistemine geçmesi ile takımların başvurularını eleyen Riot Games ilginç kararlar almaya devam ediyor. Sene başında Philadelphia 76ers tarafından satın alınan Dignitas ve köklü organizasyon Team Envy’nin başvurularını reddeden Riot, şimdi de görünüşe göre Immortals’ın franchising başvurusunu kabul etmedi.

Bu elbette herkes için büyük bir sürpriz durumunda. League of Legends’a katıldığı günden bu yana NA LCS’te hep üst sıralara oynayan ve 2017 Yaz Mevsimi’nde lig finalinde oynayıp ikinci olan Immortals, Çin’de düzenlenen 2017 Dünya Şampiyonası’nda da NA LCS’i temsil eden üç takımdan birisiydi. B grubunda mücadele eden IMT ne yazık ki son karşılaşmada FNC’ye yenilerek gruptan çıkma şansını kaçırmış ve turnuvadan elenmişti.

Rick Fox’un takımı Echo Fox’un ise franchising başvurusunun kabul edilmesi sürpriz olmadı. Oyuncularına oldukça iyi bakan ve herkes tarafından sevilen Echo Fox, Riot Games’in politikalarına olan sempatisi ile de biliniyordu.

Immortals için ise bu duyuru tam bir şok oldu. Reddit’teki dedikodulara göre oyuncular, franchising başvurusunun durumunu ESPN haberinden öğrendi. Tüm oyuncuların birbirlerinden kısa süre sonra bu konu ile ilgili tweet atması ise dedikoduları doğrular nitelikte. Yine de Worlds’te oynadıktan sonra LCS’ten bir nevi atılmanın oldukça moral bozucu olduğunu eklemek gerekiyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.