League of Legends League of Legends Haberleri

Immortals, tüm League of Legends kadrosunu dağıttı

2017 Yaz Mevsimi’nde NA LCS Finali’nde yer alan ve TSM’e yenilmesine rağmen Worlds 2017’ye katılma hakkı kazanan Immortals, teknik ekip de olmak üzere tüm League of Legends kadrosunu dağıttı. Organizasyon bu kararı önümüzdeki yıl franchising sistemine geçen NA LCS’te yer almadığını öğrendikten sonra verdi.

Önümüzdeki yıl NA LCS için oldukça ilginç geçecek. Franchising sistemi şimdiden dengeleri değiştirirken ligde yer alan takımların belli olmasının ardından bazı büyük organizasyonlar lig dışında kalmıştı. Team Envy ve Dignitas bu takımlardan birisiydi. Herkes için şaşırtıcı olan ise bu takımlar arasında Immortals’ın da bulunmasıydı. 2016 yılında NA LCS’e giriş yapan ekip, normal sezonları rekor bir şekilde birinci olarak bitirmiş, 2017 sezonunda ise takımı yeniden kurarak yıl sonunda Worlds’e gitme hakkı kazanmıştı.

Tüm bunlar olup biterken takımdaki oyuncuların ve teknik kadronun Immortals’ın franchising’e kabul edilmediğini de ESPN’in haberinden öğrendiğini görmüştük. Bu elbette dışarıdan bakınca şaşırtıcı, fakat açıklamaya göre Riot Games Immortals’ın ekonomik durumunu pek de parlak bulmuyor. Arkasında yatırımcı olmasına rağmen Overwatch Ligi’ne fazlasıyla önem veren ve LoL dışındaki diğer oyunlara ciddi yatırımlar yapan IMT’nin bu durumu muhtemelen beğenilmedi ve başvurusu reddedildi.

Koç SSONG’un yanı sıra Flame, Xmithie, Pobelter, Cody Sun ve Olleh de şu an free agent durumunda. Bu oyuncuların ve koçun kendisine rahat bir şekilde takım bulması ise oldukça kolay olacaktır. Lige yeni giren dört takımın kadro oluşturunca özellikle Pobelter ve Xmithie gibi oyuncuları değerlendireceği kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir