League of Legends League of Legends Haberleri

imp, emekli olduğunu açıkladı

Eski Worlds şampiyonu imp, sezonun sona ermesiyle profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Geçmişe dönüp dönem dönem baktığımızda rakiplerine kıyasla en ezici ve üstün performansları sergilemiş olan imp bir dönemin en iyi nişancısı olarak gösteriliyordu. Samsung White dönemindeki inanılmaz Twitch ve Vayne performanslarıyla öne çıkan nişancı temsilcimiz Dark Passage’a karşı beşte beş yapmıştı. Bir süredir LPL’de oynayan imp, sezonun sona ermesiyle profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Kariyerinde ilk olarak MVP Ozone forması giyen imp burada bir şampiyonluk yaşadı. 2014 yılında Samsung Ozone’a transfer olan nişancı az bir süre sonra Samsung White’a transfer oldu ve efsane Looper, DanDy, Pawn, imp, Mata beşlisi kuruldu. Worlds şampiyonu olan ekip gruplarda Dark Passage ile de karşılaştı. Dünya şampiyonu olduktan sonra LPL’e giden oyuncu LGD Gaming ile anlaştı ve burada da şampiyonluk yaşadı. İşlerin kötü gitmesinin ardından takımdan ayrılan nişancı Team WE’ye transfer oldu.

Team WE’de kısa bir süre geçiren oyuncu geçtiğimiz mevsime kadar formasını giydiği JD Gaming ile anlaştı. JD Gaming ile LPL Finali gören isim burada şampiyon olamadı. Kariyerini noktalayan imp büyük işler başardı. Worlds şampiyonluğu, LCK şampiyonluğu ve LPL şampiyonluğu yaşayan isim LPL’e ilk transfer olduğu dönemde dünyanın en çok kazanan sporcularından biriydi. Lüks yaşamı seven isim birçok oyuncu için de örnek oldu.

Bakalım bu kararın ardından JD Gaming’in yeni nişancısı kim olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir