League of Legends League of Legends Haberleri

Insec, emekli oldu

Lee Sin kombosuna adını veren efsane oyuncu Insec, InvenGlobal’a verdiği röportajda emekli olduğunu açıkladı.

2012 yılından bu yana sayısız başarıya ve harekete imza atmış olan Insec, resmi olarak emekli olduğunu açıkladı. InvenGlobal’la röportaj yapan ünlü ormancı, ülkesinde zorunlu olan askerlik görevi için her an çağırılabileceğinden bahsetti. Bu yüzden herhangi bir ekiple düzenli bir şekilde takım ortamına dahil olamadığını açıklayan isim şu anlık sadece yayın yapmayı düşündüğünü belirtti. Avrupa’ya transfer olmadan önce babasının kanser olduğu haberini alan Insec, babasından izin alıp Origen’e katılmak için uçağa bindiğini söyledi. Tecrübeli isim turnuvayı kazanıp ülkesine döndüğü gün ise babasının vefat haberini aldığını açıkladı.

Kariyerinde CJ Entus, KT Rolster Bullets, Team King, Star Horn Royal Club (RNG), DS Gaming, Origen ve Winners forması giyen isim özellikle KT Rolster bünyesinde ismini duyurdu. Buradaki performansıyla o zamanın en iyi ormacıları arasında gösterilen Insec takımıyla IEM kupası da kazandı. Efsanevi ormancı ismini KT Rolster’la duyursa da en büyük başarısını Star Horn Royal Club formasıyla Worlds finaline çıkarak yaşadı. Ardından Çin ikinci ligi olan LSPL’de de forma giyen oyuncu Çin sayfasını profesyonel oyunculuğa ara vererek kapadı. Tecrübeli isim sahneye dönüşünü ise Origen formasıyla European Masters’ı kazanarak yaptı. Sezon başı Winners’a transfer olan ormancı askerlik görevinden dolayı takımdan ayrılmak durumunda kaldı.

Insec için, Lee Sin’le yapılan totem-ulti kombosunun mucidi diyebiliriz. Oyunun en bilinen kombolarından olan harekete ismini veren oyuncu bu hareketi 2013 yılında Avrupa ve Kore arasında oynanan All-Star mücadelesinde yaptı. O günden bu güne oyun değiştiren bir hareket olan bu kombo, popülerliğini yitirmedi. Yayıncılık kariyerine devam eden Insec’in bu işi ne kadar sürdüreceği ise belirsiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir