League of Legends League of Legends Haberleri

Invictus Gaming, LPL Bölge Finali şampiyonu oldu

LPL Bölge Finali’nde Top Esports’u 3-2 ile geçen son Worlds şampiyonu Invictus Gaming, Worlds 2019’a katılma hakkı kazandı.

Geçtiğimiz mevsime kıyasla çok sönük bir performans sergileyen Invictus Gaming’in Worlds’e katılıp katılmayacağı merakla bekleniyordu. Normal sezonu 6. sırada tamamlayan ekip 9 galibiyet alırken 6 mağlubiyet gördü. Play-off’ların ilk turunda LNG Esports ile karşılaşan ekip sürpriz bir şekilde 3-0 mağlup oldu ve şampiyonluk şansını yitirdi. Geçtiğimiz mevsimki başarısı göz önüne alındığında LPL Bölge Finalleri’ne katılmak için yeterli puana sahip olan ekip turnuvayı kazanarak Worlds 2019’a gitme hakkı kazandı. Invictus Gaming finalde Top Esports’u 3-2 ile geçti.

1. Maç

Alt koridorda agresif oynayan Invictus Gaming ikilisi büyük bir hata yaptı ve ilk kanı rakibe adeta hediye etti. Pozisyondan 2 skor çıkaran Top Esports önemli bir avantaj elde etti. TES çete savaşlarını kazansa da ufak bir hatayla rakibini maça ortak etti. Savaşlar çok yakın geçti. Bu sırada JackeyLove bir hayli güçlendi. Bol skorlu mücadeleyi 38 dakikada kazanan IG oldu.

2. Maç

IG alt koridoru yine çok agresif oynadı ancak bu kez doğru hamleleri yaparak ilk kanı almayı başardı. Pozisyondan 2 skor çıkaran ikili erken oyunu önde geçirdi. Leyan doğru zamanda doğru yerde olarak takımına yarar sağladı. Mücadele kafa kafaya giderken Baron’u alan Top Esports aradaki farkı açmaya başladı. Kuleleri düşüren ekip son savaşı da kazandı ve 39 dakikanın ardından galibiyete uzandı. TheShy varlık gösteremedi.

3. Maç

Leyan üst koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı aldı. Invictus Gaming harika harita hareketleri ve Leyan’ın baskınlarıyla erken oyunu domine etti. Rookie haritada gezerek yan koridorlarına yardım etti. TES ise neredeyse hiç cevap veremedi. Aradaki farkı yavaş yavaş açan IG, 25 dakikanın ardından rakip Nexus’u düşürmeyi başardı.

4. Maç

Xx üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandırdı. 4. dakikada alt koridorda yapılan savaşı da kazanan Top Esports erken oyunu önde geçirdi. 369’ın elindeki Renekton çok güçlendi. TheShy ise oyundan düştü ve rakibine karşılık veremedi. IG buna rağmen makro hamlelerle altın farkının açılmasını engelledi. Knight9 Baron’u çalarak maçı yeniden TES lehine çevirdi. Rakip yapıları düşüren ekip maçı kazandı ve seri 5. maça uzadı.

5. Maç

Xx alt koridora baskın yaparak ilk kanı Loken’e kazandırdı. JackeyLove kötü bir pozisyondayken olay yerine adeta polis gibi yetişen Baolan nişancısının skor almasını sağladı ve IG bu sayede çok geri düşmedi. Savaşlar yine çok yakın ve kaotik geçti. Altın farkı uzun bir süre yok denecek kadar azdı. Serinin 5. maçında bu kadar çekişme seyir zevkini çok arttırdı. Baron’u alan Invictus Gaming savaşı da kazanarak maçı bitirmeyi başardı. Takım, LPL’in Worlds 2019’daki 3. temsilcisi olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir