League of Legends

Invictus Gaming ,SKT’yi mağlup etmeyi başardı

Riot Games

MSI 2019 Grup Aşaması ikinci gününde turnuvanın en iddialı iki takımı arasında oynanan mücadelede gülen taraf Invictus Gaming oldu.

MSI 2019 öncesi turnuvanın iki favorisi Invictus Gaming ve SKT olarak gösteriliyordu. SKT ilk mücadelesinde G2’ya kaybederek birçok taraftarı şaşırtsa da Invictus Gaming ilk gün mağlubiyet almadı. Phong Vu Buffalo ve G2’yu mağlup eden ekip turnuvaya iddialı bir başlangıç yaptı. IG bugün oynadığı ilk maçta da Team Liquid’i mağlup ederek SKT karşısına mağlubiyetsiz çıktı. Serisini devam ettiren ekip Kore temsilcisini de mağlup ederek ikinci günü lider tamamladı.

Henüz minyonlar çıkmadan yapılan savaşta ilk kan SKT’ye gitse de IG dönüş skorunu almayı başardı. Ning orta koridora yaptığı erken baskınla Faker’ı düşürmeyi başardı ve Rookie koridorda önemli bir üsünlük yakaladı. Ning çok aktif bir erken oyun geçirdi. Alt koridora kule altı denemesi yapan oyuncu takımına 2 skor daha kazandırdı. Clid ise bir önceki oyunun aksine rakip ormancının bir adım gerisinde kaldı.

Orta koridora 3 kişilik baskın yapan Invictus Gaming, Faker’ı katlederek başarılı orta koridoru maçtan düşürmeyi başardı. Henüz 8. dakikada 5000 altınlık bir fark oluştu. Baolan, Nautilus seçimiyle haritayı dolaşarak diğer koridorların yardım etti ancak Mata bu konuda biraz geride kaldı. 13. dakikada orta koridor inhibitörünü alan IG çok rahat bir galibiyet aldı. SKT’nin bu performansı ise bir hayli eleştirildi. 16 dakika süren mücadeleyi kazanan Çin temsilcisi turnuvada yoluna mağlubiyetsiz devam ediyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.