League of Legends

Invictus Gaming, Team Liquid’i mağlup etti

Riot Games

MSI 2019 Grup Aşaması ikinci gününde lider Invictus Gaming LCS temsilcisi Team Liquid’i geçmeyi başardı.

Invictus Gaming ve Team Liquid turnuvanın ilk gününü mağlubiyetsiz kapadı. İkiliden IG, G2 ve Phong Vu Buffalo’yu mağlup ederken Team Liquid turnuvanın en zayıf iki takımı olan Phong Vu Buffalo ve Flash Wolves’u mağlup etti. Liquid bugün çıktığı ilk ciddi mücadelesinde G2’ya kaybetmişti. Invictus Gaming ise günün kendileri için olan ilk maçınca LCS temsilcisini geçmeyi başardı. 33 dakika süren mücadele Çin temsilcisi adına pek de kolay olmadı. Liquid son ana kadar harika bir mücadele ortaya koydu.

Mücadelenin ilk kanı alt koridorda başlatılan savaştan çıktı. Invictus Gaming tarafı ormancı Xmithie’yi iyi yakalayıp ilk kanı JackeyLove’a bıraktı. Aynı pozisyonda bir skor da Ning’e gitti. Alt koridorda yapılan kule altını harika oynayan Ning takımına inanılmaz bir kaynak sağladı. Bu kule altından kule barikatı ve skorlar çıkaran IG altın farkını erken bir dakika 5000’e çıkardı. Çin temsilcisi aradaki farkı yavaş yavaş açtı.

Team Liquid ise Doublelift önderliğinde harika bir geri dönüşe imza attı. IG önde olmanın verdiği rahatlıkla birçok hata yaptı ve TL bu hataları değerlendirerek aradaki farkı azalattı. Jensen’ı maç genelinde açıkça darma duman eden Rookie ise son sözü söyledi ve takımının rehavete kapıldığı anlarda sahneye çıkarak farkını konuşturdu. IG orta oyunu çok iyi oynamadığı mücadeleyi kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.