League of Legends League of Legends Haberleri

Invictus Gaming, Worlds 2019’da yarı finale yükselen ilk ekip oldu

Invictus Gaming, Worlds 2019 çeyrek finalinde Griffin’i 3-1 ile geçerek turnuvada yarı finale yükselen ilk ekip olmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Worlds 2018’i şampiyon olarak tamamlayan Invictus Gaming son mevsiminde sallantılı perofmrnaslar sergiledi. Ning’in düşük performansının ardından bir süre Leyan ile oynadı. Bu turnuvaya kadar Ning’i oynatmayan LPL ekibi Worlds 2019’da bu kararını değiştirdi. Grubunu ikinci sırada tamamlayan IG, çeyrek finalde Griffin’i 3-1 ile geçerek bir üst tura çıkmaya hak kazandı.

1. Maç

Serinin ilk maçında Griffin tarafında orta koridor Sion ve Garen-Yuumi alt koridoru izledik. Invictus’ta ise TheShy Yasuo tercihinde bulunurken JackeyLove ise Kogmaw seçti. GRF hasar yönünden zayıf bir kompozisyon kurdu. Alt koridorda çıkan savaşa iyi kapanan LCK temsilcisi oyuna 2 skorla başladı. Alamet savaşında ise her şey tersine döndü. IG katliam yaparak orta oyunda büyük bir avantaj elde etti. JackeyLove maç boyunca çok fazla hata yaptı. Yetenekli nişancı iyi pozisyon aldığı savaşlarda ise takımını taşımayı başardı. Takım savaşlarını kazanan IG aradaki farkı açtı ve son kuşatmayı da tamamlayarak serinin ilk maçını 44 dakikada bitirdi.

2. Maç

Griffin erken oyunu yine daha iyi oynadı ve ilk kanı nehrin alt tarafından çıkardı. Tarzan’ın başarılı baskınları yan koridorları öne geçirdi. Viper da harika bir Xayah performansı sergiledi. Savaşları kazanan Griffin ilk maça kıyasla çok daha iyi oynadı. IG tarafında Baolan bolca hata yaptı. Geç oyuna geçildiğinde işler tersine döndü. Rookie’nin elindeki Leblanc ve JackeyLove’ın oynadığı Kaisa çok güçlendi. Doğru savaşları bulan Invictus Gaming, ikinci maçı 35 dakikada kazanarak seride 2-0 öne geçti.

3. Maç

Alt koridora 4 kişilik bir kule altı deneyen Griffin ilk kanı almayı başardı ancak hemen ardından Ning’in üst koridora yaptığı baskınla skorlar eşitlendi.  Tarzan erken oyunda çok etkili oldu. LCK temsilcisi akıllıca oyunlarla aradaki farkı açtı ve orta koridorda yapılan savaşta Viper’ın beşte beş yapmasıyla maç koptu. Baron’u da alan ekip altın farkını bir hayli açtı. Son savaşı da kazanan Griffin maçı bitirerek seride durumu 2-1’e getirdi.

4. Maç

Ning üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı TheShy’a kazandırdı. Alamet savaşında hem güçlendirmeyi hem de 2 skor alan Invictus altın farkını 3000’e getirdi. Orta koridorda yapılan savaştan 3 skor çıkaran IG hiç skor vermedi ve Baron’u alarak altın farkını 8000’e getirdi. Sword çok kötü bir performans sergiledi. Karşısındaki TheShy ise takımını neredeyse tek başına taşıdı. Aradaki farkın açılmasıyla oyun tamamen IG tarafına döndü ve LPL temsilcisi hata yapmadan oyunu kapatmayı başardı. Bu maçın ardından seri son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir