League of Legends League of Legends Haberleri

Irean, Evil Geniuses’a transfer oldu

Son olarak Counter Logic Gaming’in koçu olan Koreli isim Irean, LCS’in yeni ekiplerinden Evil Geniuses ile anlaşma sağladı.

Ülkemizde geçirdiği sürede taraftarların gönlünü kazanan Irean, Bahçeşehir SuperMassive’den ayrılarak Kuzey Amerika’ya transfer oldu. Counter Logic Gaming ile anlaşan koç, burada bir yıl geçirdi. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan ismin LCS’te kalıp kalmayacağı merakla bekleniyordu. Bugün yapılan açıklamaya göre Koreli koç, Kuzey Amerika’da kalma kararı aldı. LCS’in yeni ekiplerinden Evil Geniuses, Irean ile anlaşma sağlandığını duyurdu.

Kariyerine oyuncu olarak başlayan isim nişancı pozisyonunda üç farklı takımda yer aldı. İlk olarak Tempest forması giyen eski oyuncu ardından Xenics Storm’da oynadı. Alienware organizasyonunda yer aldıktan sonra analistlik yapan Koreli bir süre sonra koçluğa geçiş yaptı. Japonya, Avrupa ve Çin’de çalıştıktan sonra ülkemize gelen Irean, SUP’ta geçirdiği bir yılın ardından LCS’e gitti.

LCS’te CLG ile çalışan isim ilk mevsimde büyük bir başarı elde edemedi. LCS Bahar Mevsimi’ni yedinci sırada bitirdi ve play-off’lara kalamadı. Geçtiğimiz mevsim ise Ruin’i transfer eden ekip bambaşka bir performans sergiledi. Weldon ile birlikte çalışan Irean, takımıyla mevsim üçüncüsü olmayı başardı. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan koç, LCS’te kalmaya karar verdi. LCS’in yeni ekiplerinden Evil Geniuses, Irean’ı transfer ettiğini duyurdu.

EG’nin kadrosunda Kumo, Svenskeren, Bang ve Zeyzal buunuyor. Bakalım takım gelecek mevsim nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir