League of Legends League of Legends Haberleri

Irelia, 8.7 yama ortası güncellemesiyle dengeledi

League of Legends’ın en son güncellenen şampiyonu Irelia, 8.7 yama ortası güncellemesiyle dengelendi. Şampiyonun genel olarak AD oranlarıyla taban değerleri değiştirildi.

Uzun bir süredir güncellenmesi beklenen şampiyonlardan birisi de Irelia’ydı. Hem görsel olarak hem de yetenek kitiyle yepyeni bir görünüme kavuşan şampiyon, geçtiğimiz gün gelen 8.7 yamasıyla oyuna dahil edilmişti. Hali hazırda kazanma oranı çok yüksek olan şampiyon, Q yeteneğiyle güzel bir mobiliteye sahip. Bununla aldığı hasarı rakip şampiyonlara da yansıtabilen Irelia, bu güncellemeyle şu değişiklikleri alacak:

  • Taban AD oranı 66’dan 63’e düşürüldü.
  • Taban zırh değeri 34’ten 31’e düşürüldü.
  • Can değeri 580’den 550’ye düştü.
  • Q yeteneğinin AD oranı 0.8’den 0.7’ye düşürüldü.
  • E yeteneğinin sersemletme süresi 0.8-1.2 saniyeden 0.75 saniyeye düşürüldü.
  • R yeteneğinin silahsız bırakma süresi 2 saniyeden 1.5 saniyeye düşürüldü.

Şu anda %52-53 gibi etkileyici bir ortalama kazanma oranına sahip şampiyonun yüksek seviyelerdeki karşılaşmalarda maçları ele geçirdiğine şahit oluyoruz. Rakibi sersemletmesi ve ultisiyle silahsız bırakması ile AD şampiyonların baş belası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Daha bir gün olmasına rağmen şampiyonun hemen dengelenmesi ise ne kadar OP olduğunun bir göstergesi. Bu dengelemeler biraz ağır gözükse de önümüzdeki günlerde şampiyonun göstereceği performansa bağlı olarak 8.8 yamasında ufak bir iyileştirme alabilir.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir