Irove, Griffin'den ayrıldı League of Legends League of Legends Haberleri

Irove, Griffin’den ayrıldı

LCK’e veda eden Griffin’in yaşadığı yaprak dökümü devam ediyor. Takımdan ayrılan son isim, destek oyuncusu Irove oldu.

Griffin’deki ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor. Organizasyon ile yollarını ayıranlar kervanına takımın destek oyuncusu Irove da katıldı. Böylece LCK’den düşüşlerinden itibaren sözleşmeleri feshedilenlerin sayısı 8’e çıktı.

Griffin’deki ayrılıklar Ucal, Viper ve Untara ile başlamış sonrasında ise bir kartopunun çığa dönüşmesi gibi devam etmişti. Bu üçlüyü koç ekibinden GBM ve H Dragon takip etti. Tarzan ve Wadid’in kontratlarının feshedildiği de duyurulduktan sonra Irove takımdan ayrılınca kimse şaşırmadı.

An itibariyle Griffin’in sadece 3 aktif oyuncusu kaldı. İki üst koridor oyuncusu Hoya ve Sword’un dışında yedek orta koridor oyuncuları Naehyun da henüz takımdan ayrılmayan isimlerden. Sona kalan 3 oyuncunun gelecekleri ile ilgili bir bilgi yok.

Bu ayrılışların sebebi tabii ki de Griffin’in, 2020 Bahar Mevsimi’nde istediğini alamamış olması. Mevsimi sonuncu sırada bitiren takım, ligde kalma mücadelesi vermek zorunda kalmış fakat önce Seorabeol Gaming’e sonra da SANDBOX Gaming’e kaybettiği serilerin ardından LCK’e veda etmişti. Turnuvada şanslarını arttırmak için eski profesyonel oyuncu Wadid ile anlaşmaları bile yeterli olmamıştı.

LCK 2020 Yaz Mevsimi 6 Haziran’da başlayacak. Franchising sistemine geçmeden önce oynanacak son mevsimde, yaşadığı hızlı yükseliş ile hepimizi şaşırtan Griffin yer alamayacak. Kendilerini yeniden LCK arenasında görmemiz için Riot Kore ile, gelecek franchising sisteminde bulunabilmek için anlaşma yapmaları gerek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir