League of Legends League of Legends Haberleri

İstanbul Wildcats Akademi, Akademi Ligi Finali’ne yükseldi

İstanbul Wildcats Akademi, Akademi Ligi Yaz Mevsimi Yarı Finalleri’nde Bahçeşehir Supermassive Akademi’yi 3-0 ile geçti.

Geçtiğimiz mevsim yine yarı finalde eşleşen bu iki takımın mücadelesinde kazanan İstanbul Wildcats olmuştu. O zaman HWA Gaming adıyla Vadi’ye inen ekip 2-0 geriye düşütüğü seriyi geri çevirerek 3-2 kazanmış ve finale yükselmeyi başarmıştı. Bu sefer seriye 1-0 önde başlayan İstanbul Wildcats bir sonraki mücadeleyi de kazanarak seride durumu 2-0’a getirdi. Geçtiğimiz mevsimin tam tersi yaşanır mı acaba diye düşünürken buna izin vermeyen İW Akademi, rakibini 3-0 gibi net bir skorla geçerek Akademi Ligi Finali’ne yükseldi.

1. Maç

Bahçeşehir SuperMassive erken bir kule altı denemesi yaptı ancak skor çıkmadı. Alt koridorda çıkan savaşa iyi kapanan İstanbul Wildcats 2 skor alarak erken oyunda önemli bir üstünlük yakaladı. Elramir maça çok iyi başlamadı. Rakip hataları çok iyi değerlendiren İstanbul Wildcats harita kontrolü eline alarak aradaki farkı korudu. Diğer taraftan Wildcats’in hatalarını kullanmayı başaran SuperMassive eşitliği sağladı. Ejder savaşında 4 skor alan SUP, Baron’u almak istedi ancak Psychoferret görevi çalarak takımını oyunda tuttu. 38. dakikada yapılan savaşı kazanan Wildcats serinin ilk maçını kazanmayı başardı.

2. Maç

Henüz minyonlar çıkmadan Only35’i yakalayan Bahçeşehir SuperMassive ilk kanın sahibi oldu. SUP alt koridoru erken oyunu çok iyi geçirdi. Psychoferret çarp konusunda Elramir’e karşı büyük bir üstünlük kurdu. Absolute harika bir Pyke performansı sergiledi. Takım savaşları yakın geçti. İki ekip de küçük üstünlüklerle mücadeleye devam etti. Psychoferret’ın Kindred performansı Wildcats için en önemli etken oldu. Geç oyunda yapılan savaşlardan önde çıkan İW altın farkını açmayı başardı. Baron’u çalan Elramir takımını maça yeniden ortak etti. Kaotik savaşların ardından bir sonraki Baron savaşını kazanan İstanbul Wildcats üstünlüğünü kullanarak mücadeleyi kazandı.

3. Maç

SUP yine erken bir kule altı denemsi yaptı ancak bu deneme adeta bir kabusa dönüştü. SuperMassive alt koridoru yine iyi bir oyun geçirdi. İki takım da orta oyunu sakin geçirdi. Seri boyunca kaotik savaşlar izledik. Orta koridorda yapılan savaştan önde çıkan İstanbul Wildcats Baron’u alarak altın farkını 5000’e çıkarmayı başardı. SUP’un hatalarını iyi değerlendiren Wildcats,  dakikanın ardından mücadeleyi kazandı ve finallere yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir