League of Legends League of Legends Haberleri

İstanbul Wildcats, Akademi Ligi şampiyonu oldu

Finalde 1907 Fenerbahçe Espor’u 3-2 mağlup eden İstanbul Wildcats, Akademi Ligi şampiyonu oldu.

Yarı finalde Bahçeşehir Supermassive’i geçen İstanbul Wildcats ve Dark Passage’ı eleyen 1907 Fenerbahçe Espor, Akademi Ligi şampiyonu olmak için çarpıştı. Geçtiğimiz mevsimin rövanşının oynandığı seri 3-2 sonuçlandı ve çekişmeli mücadeleler izledik. Oynanan 5 maçın ardından şampiyon olan taraf İstanbul Wildcats oldu.  Maç özetlerini haberimizde bulabilirsiniz.

1. Maç

Cüce üst koridorda rakibinin hatasını iyi değerlendirerek ilk kanı almayı başardı. Orta koridorda yapılan savaşta 2 skor çıkaran Köfte erken oyunu iyi geçirdi. 1907 Fenerbahçe Espor objektif kontrolünü eline aldı. Wildcats’i oyundan tutan isim Köfte oldu. Qiyana seçimiyle skorları toplayan genç orta koridor iyi bir performans sergiledi. 1907 FB birkaç hata yapsa da Luger’in harika Xayah performansı maçı kapatmaları için yeterli oldu. İlk maçı 26 dakikada kazanan FB seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

Orta koridordaki bire bire son anda yetişen Psychoferret ilk kanı takımına kazandırdı. Köfte orta koridorda çok büyük bir fark yakaladı. Irelia seçimiyle güçlenen genç isim haritanın her tarafına etki etti. Starscreen de benzer bir şekilde Cüce’ye karşı büyük bir üstünlük kurdu. İstanbul Wildcats ekibi orta ve üst koridordaki üstünlüğünü iyi kullanarak maçı kazanmak için doğru hamleleri yaptı. 1907 Fenerbahçe bir ara durumu eşitlese de Wildcats son savaşı kazandı ve 33 dakikanın ardından seride durum 1-1’e geldi.

3. Maç

3. maçta ilk kan İstanbul Wildcats’e gitti. Köfte Blue’yu bire birde katletmeyi başardı. 1907 Fenerbahçe tarafında Luger takımını maçta tutmayı başardı. Erken oyundan geride çıkan ekip orta oyunda yaptığı hamlelerle altında öne geçti. Orta koridorda yapılan savaşta katliam alan İstanbul Wildcats, Baron’u da alarak objektifleri düşürmeyi başardı. Takım savaşlarını da kazanan Wildcats mücadeleyi kazanarak seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

FB mücadeleye Stefan-Hades ikilisiyle başladı.Nehirde yakalanan Hades ilk kanı Psychoferret’a verdi. Orta koridorda ise Blue bire birde skor alarak durumu eşitledi. İki takımda orta koridora önem verdi. 1907 Fenerbahçe’nin orman-orta koridor ikilisi bu konuda daha başarılı oldu. Hades harika bir Rakan performansı sergiledi. Adeta bir ormancı gibi haritaya etki eden isim tekli koridorlarına önemli baskınlar yaptı. Takım savaşlarını kazanan Fenerbahçe harita kontrolünü rakibe bırakmadı. Aradaki farkı açan ekip mücadeleyi kazanarak seriyi 5. maça uzattı.

5. Maç

Serinin son maçında ilk kan Psychoferret’a gitti. Aktif bir rota izleyen ormancı erken oyunda takımına büyük katkı sağladı. İstanbul Wildcats çok iyi başladı. Aradaki fark dakikalar fazla ilerlemeden çok açıldı ve ekip rahat bir oyun geçirdi. Starscreen harika bir Kennen performansı sergiledi. Bu sayede harita kontrolünü alan IW, altın farkını erken bir dakikada 5000 civarına kadar çıkardı. 1907 Fenerbahçe Espor uzun bir süre skor dahi alamadı. Serinin son maçında takım olarak çok iyi oynayan Wildcats, 30 dakikanın ardından maçı kazandı ve Akademi Ligi şampiyonu olmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir