League of Legends League of Legends Haberleri

Isurus Gaming, LLA şampiyonu oldu

Finalde Rainbow7′ 3-1 ile geçen Isurus Gaming, LLA şampiyonu olarak MSI biletini kaptı.

LLA (Latin Amerika), bu mevsim formatında bir değişikliğe gitti. Bilindiği üzere geçtiğimiz mevsimlerde Latin Amerika Ligi, Kuzey ve Güney olarak ikiye ayrılıyordu. Bu mevsim bunu ortadan kaldıran Riot Games izlenme sayısı ve rekabeti arttırmak adına ligleri birleştirdi. Bu formatın ilk mevsiminin şampiyonu ise Isurus Gaming oldu. Ekip normal sezonu dördüncü sırada tamamladı. Playoff çeyrek finalinde Pixel Esports’u 3-1 ile geçen takım daha sonrasında yarı finalde All Knights’ı 3-2 ile geride bıraktı. Finalde Rainbow7 ile karşılaşan Isurus seriden 3-1 galip ayrıldı.

Isurus Gaming sezon başında uluslararası turnuvalardan tanıdığımız oyuncularla anlaştı. Oddie, Seiya ve Warangelus, son yıllarda neredeyse uluslararası turnuvaların tümünün elemelerinde boy gösterdi. Başarılı oyuncuların bu tecrübesi finalde kendini gösterdi. Normal sezon takım için pek istenilen gibi gitmese de playofflarda istediğini alan Isurus Gaming, MSI ön elemelerinin yolunu tuttu.

Seride ilk maç tek taraflı geçti denilebilir. Isurus orta oyunun ardından doğru hamlelerle maçta öne geçip bu üstünlüğünü sürdürdü ve ilk maçı kazandı. İkinci maçta ise Rainbow7 tarafı hariak bir geri dönüşe imza attı. Takım bir hayli gerideyken doğru oyunlarla rakibinin hatalarını iyi değerlendirip maçı kazanmayı başardı.

Üçüncü maç kafa kafaya başlasa da Isurus Gaming yine belirli bir dakikadan sonra aradaki farkı açmayı başardı. Takımın orta oyunu daha iyi oynaması seride kilit nokta oldu. Son maç ise yine tek taraflı geçti. Isurus harika bir oyun oynadı ve MSI biletini kaptı. Serinin MVP’si ise Seiya oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir