League of Legends League of Legends Haberleri

IWCA 2016 turnuvası tamamlandı

Ülkemiz All-Star karmasının da katıldığı IWCA 2016 turnuvası tamamlandı. Yarı Final ve Final mücadelelerinin oynandığı dördüncü günde şampiyonluğa ulaşan taraf Güneydoğu Asya takımı oldu.

Önümüzdeki hafta oynanacak olan 2016 ASE turnuvasına katılanın belirlendiği IWCA 2016 sonlandı. Dört gün süren turnuvada Birimiz Hepimiz İçin Modu, Suikastçi Modu ve 1v1 maçlar gibi çeşitli oyun modlarında mücadele eden takımlar, yarı finale kalmak için mücadele etti. Team Fire turnuvanın kazananı olurken, Yarı Final sürecine Team Fire’dan 3 takım, Team Ice’tan ise 1 takım katıldı.

Yarı Final mücadelesinin de formatı grup aşamasına benzer bir şekilde gerçekleştirildi. 3 maçlık seriler üzerinden oynanan mücadelelerde 5v5 Sihirdar Vadisi ve Suikastçi Modu bulunuyordu. Günün ilk maçında Latin Amerika-Güney ile Japonya ekipleri karşı karşıya geldi. 5v5 Sihirdar Vadisi mücadelesini Latin Amerika-Güney kazanırken, Suikastçi Modu’nun galibi ise Japonya oldu. 1v1 karşılaşmalarda LAS ekibi kaybettiği için Final’e yükselen ekip LJL oldu.

Günün ikinci Yarı Final mücadelesinde ise ekibimiz ile Güneydoğu Asya karşı karşıya geldi. İlk maçta müthiş bir geri dönüş gerçekleştiren SEA takımı karşılaşmayı kazanırken, ikinci maçta da ekibimiz rakibine mağlup oldu ve seriyi 2-0 kaybetti. Özellikle ilk maçta önde olmasına rağmen maçı satan takımımız bu şekilde turnuvaya veda etti.

Final maçında ise SEA ve LJL takımları karşı karşıya geldi. İlk maçta SEA takımı çok rahat bir şekilde maçı kazanırken, ikinci maçta da rakibini domine etti ve IWCA 2016 şampiyonu oldu.

3 Comments

 • siskavanilkova 6 Aralık 2016

  “maçı satan takımımız” yazılması çok amatörce bir yaklaşım olmuş. 5mid gibi başarılı e-spor haber portalında dil böyle kullanılmamalı.

  • Zafer Zırhlı 7 Aralık 2016

   Merhabalar. “Maç satma” terimi League of Legends oyuncuları arasında sıklıkla kullanılıyor. Hatta profesyonel oyuncular dahi kullanıyor. Burada art niyet, ya da futboldan örnek verirsek şike gibi bir ima bulunmuyor. Terim zaten İngilizce olanın (throw-fırlatmak) Türkçeleştirilmiş hali. Dolayısıyla amatörce bir yaklaşımdan ziyade, samimi ve profesyonel bir bakış açısı ise yazmayı amaçlamıştım.

   • siskavanilkova 7 Aralık 2016

    kötü bir niyetiniz olduğunu düşünmüyorum benim de yok yanlış anlaşılmasın fakat samimi olayım derken makalenin kalitesini düşürecek günlük konuşma jargonlarının kullanılmaması gerektiği kanısındayım çünkü gerçekten güzel haberler paylaşıyorsunuz ve sizin de söylediğiniz gibi “maçı fırlatmak” terimi kullanılsa daha doğru olurdu yine de emeğinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir