League of Legends

JackeyLove, Invictus Gaming’den ayrıldı

Riot Games

Worlds şampiyonu nişancı JackeyLove, sezonun sona ermesiyle Invictus Gaming ile yolları ayırma kararı aldı.

LPL’in en yetenekli nişancıları arasında gösterilen JackeyLove birçok taraftar tarafından ağır eleştiriler aldı. Kariyerine Invictus Gaming ile başlayan Çinli nişancı takımda bir süre ayrılsa da kısa bir süre sonra geri döndü ve efsane kadro kuruldu. IG geçtiğimiz yılki beşlisiyle büyük başarılar elde etti ancak son mevsim beklentilerin altında kaldı. Sezonun sona ermesiyle ilk ayrılık haberi alt koridordan geldi. JackeyLove, Invictus Gaming’den ayrıldı.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 2016 yılında başlayan Çinli nişancı Invictus Gaming’de forma giydi. O dönemde yedek oyuncu konumunda yer alan oyuncu kısa bir sürenin ardından Young Glory’e transfer oldu. YG’de de kısa bir süre geçiren isim yeniden Invictus Gaming ile anlaştı ve efsane kadronun ilk adımları atıldı.

Baolan’ın katılmasıyla efsane IG kadrosu kuruldu ve JackeyLove burada LPL şampiyonlukları yaşadı. Bunun yanında Worlds 2018’i de kazanan oyuncu MSI’da da yarı final oynamayı başardı. JackeyLove zamansız yakalanışları ve pozisyon hataları sebebiyle bolca eleştiri aldı. Buna rağmen çoğu karşılaşmada takımının ana taşıyıcıları arasında yer aldı. Takımıyla önemli başarıla elde etti ancak geçtiğimiz mevsim takımın performansında büyük bir düşüş yaşandı. Ekip LPL’de kötü bir performans sergiledi, Worlds 2019’da yarı finale çıktı ancak turnuvaya bu turda veda etti.

JackeyLove’ın LPL’de kalması bekleniyor. Bakalım oyuncunun bir sonraki durağı neresi olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.