League of Legends

Japone, 1907 Fenerbahçe’den ayrılacağını açıkladı

Riot Games

Kaptan Japone, Twitter üstünden yaptığı açıklamada gelecek mevsim tekliflere açık olduğunu ve 1907 Fenerbahçe’den ayrılmak istediğini duyurdu.

1907 Fenerbahçe başarılı bir mesim geçirdi. Uzun süre yenilgi yüzü görmeyen ekip hem normal sezonu hem de playoffları lider bitirdi. Oyuncuların uyumu Vadi’de ve Vadi dışında başarılıydı ve takım içinde mental olarak pozitif bir havanın olduğu gözlemlendi. Bu pozitif hava lig boyunca devam etse de MSI’a gidildiğinde takımda bir farklılık olduğu taraftarlar tarafından tartışıldı. Ruin ve Kirei’den sonra kaptan Japone de takımdan ayrılacağını açıkladı. Oyuncu yaptığı açıklamada ayrılığının sebeplerine de değindi.

Japone, Yükselme Ligi’nde forma giydikten sonra ilk olarak 1907 Fenerbahçe formasıyla VFŞL kariyerine giriş yaptı. Padden’la uyumları göz dolduran destek takımıyla TBF’yi kazanarak Worlds’e katıldı. İyice tecrübelenen oyuncu gelecek sezon Dark Passage ve Royal Youth formalarıyla kötü günler geçirdi. Ardından sezon başı tekrardan 1907 Fenerbahçe’ye dönen isim takımın kaptanlığını üstlendi.

Tecrübeli destek yaptığı açıklamada fazla detay vermedi ancak ayrılmak istemesinin asıl sebebi olarak Türkinatör ve Hades’i gösterdi. Açıklamaya göre deneyimli oyuncu kariyerine bu ikiliyle aynı takımda devam etmek istemediğinin altını çizdi. Taraftarların bir kısmı kararı anlayışla karşılarken bir diğer kısmı ise oyuncuyu bu kararından dolayı eleştirdi.

Japone’nin gelecek sezon için teklifleri değerlendireceğini açıklamasıyla takım arayan yerli destek havuzu bir hayli arttı. Dumbledoge, Zergsting ve Japone gelecek mevsim farklı takımlarda forma giyecek. Bakalım bu üçlünün sıradaki durakları nereler olacak ?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.