League of Legends

Japone 1907 Fenerbahçe’den ayrıldı

Worlds gruplarının ardından ülkeye dönen 1907 Fenerbahçe’nin başarılı destek oyuncusu Japone, takımdan ayrıldığını açıkladı.

İki sezon önce Frozen, Thaldrin ve Move gibi güçlü bir ekip ile vadiye inen 1907 Fenerbahçe, Elysion-Un1tbackalt koridorundan istediğini alamamıştı. Takımın yabancı kotasını doldurması ile beraber de gözler yeni Türk alt koridor ikilisi Japone ve Padden’a çevrilmişti. Çaylak sezonunda beklentileri tam anlamıyla karşılayamayan ikili, hâlâ takımın yumuşak karnı olarak görülüyordu. Ancak takım içi uyumun yükselmesi, alt koridor ikilisinin sürekli kendilerini geliştirmesi, Japone’nin harika Rakan oyunları ve koridordaki kararları doğru şekilde vermesi sonucu 1907 Fenerbahçe geçen mevsim Şampiyonluk Ligi’nin gördüğü en sağlam performanslardan birini göstererek şampiyon oldu ve Worlds play-in biletini kaptı.

Müthiş gelişimiyle ve Padden ile yakaladığı uyumla 1907 Fenerbahçe başarısında büyük pay sahibi olan Bahadır “Japone” Çolak, twitter üzerinden “1907 Fenerbahçe takımından ayrılmış bulunuyorum, taraftarlarımızın bu güne kadar bana verdiği destekler için çok teşekkür ederim. Ayrıca bu zamana kadar bana her konuda destek olan Thaldrin’e ve Emre Aksoy’a özellikle teşekkür ederim.” şeklinde bir açıklama yapıp kararını kamuoyuna duyurdu. Japone’nin takımdan neden ayrıldığı bilinmiyor. Türkiye şampiyonluğunun ardından Worlds gruplarına katılma başarısı da gösterilen mevsimden sonra elbette ayrılık kararı sürpriz oldu. 1907 Fenerbahçe’nin 2018 Kış Mevsimi’nde destek rolü için kiminle anlaşacağı ise merak konusu. Bir diğer soru da eleştiri oklarının hedefi haline gelmişken ivme yükseltip kendilerini taraftarlara kabul ettirmiş ikilinin Padden cephesinde neler yaşanacağı. Frozen ve koç Pades ile sözleşme yenileyen yönetimin Padden ile ilgili hamlesi takımın geleceği için büyük önem taşıyor.

2 Yorum

“Japone 1907 Fenerbahçe’den ayrıldı” için 2 cevap

  1. Ozz dedi ki:

    alt koridorun çok hassas ve önemli olduğu bir oyun düzeninde, tbf 1.lik ve worlds 16 gibi başarıları olan takımın bu koridoruna leş demek ya bilgisizlik ya da art niyet içerir. süper değillerdi, evet. ancak kötü de değillerdi.

  2. Emy dedi ki:

    biraz gerçekçi yazsaydınız gülmeden okuyabilirdim :D adamlar leşti ve def edildi gelecek sezonda iyi günler gelicek gibi fenerbahçe için :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.