League of Legends League of Legends Haberleri

Japone, Bursaspor Esports’a transfer oldu

Son olarak 1907 Fenerbahçe forması giyen destek Japone, gelecek mevsim için Bursaspor Esports’la anlaştı.

1907 Fenerbahçe’yle harika bir mevsimi gerisinde bırakan Japone, özellikle MSI’da takım içinde yaşadığı bazı problemlerden dolayı kariyerine farklı bir takımın bünyesinde devam etmek istediğini belirtmişti. Bunun üstüne deneyimli desteğin, Galatasaray Esports ve Galakticos gibi ekiplerle anlaşabileceği konuşuluyordu. Yaz Mevsimi için yepyeni bir kadro kurmak isteyen Bursaspor Esports devreye girince oyuncunun tercihi de bu yönde oldu. Japone, Bursaspor Esports’a transfer oldu.

Kariyerine Yükselme Ligi’nde başlayan Japone ilk Şampiyonluk Ligi deneyimini 1907 Fenerbahçe’yle yaşadı. Takımıyla Yaz Mevsimi şampiyonu olup Worlds’e gitmeyi başaran destek kısa sürede önemli tecrübeler edindi. Geçtiğimiz sene şansını Dark Passage ve Youth Crew’da deneyen oyuncu başarısız 2 mevsim geçirdi. Mevsim başında eski takımı 1907 Fenerbahçe’ye kaptan olarak dönen Japone, takımın dominant peformansında hatrı sayılır bir rol oynadı. Mevsim boyunca yaşanan takım içi problemlerin MSI dönemi patlak vermesiyle Hades ve Türkinatör’le beraber çalışmak istemediğini belirten oyuncu takımdan ayrılma kararı almıştı.

Bursaspor Esports, Yaz Mevsimi’ne iddialı bir kadroyla giriş yapmak istiyor. Takımın gelecek mevsimki beşlisi şöyle şekillendi: Olia, Taikki, Umut, Alive, Japone. Ekibin koçu ise henüz belli değil. Geçtiğimiz mevsime kıyasla çok daha iddialı bir kadro kuran takımın gözü yükseklerde. Destek transferiyle de takımdaki tecrübe ve yetenek oranı bir hayli arttı.

Bakalım Bursaspor Esports, VFŞL Yaz Mevsimi’nde nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir