League of Legends

JD Gaming, RNG’yi mağlup ederek yarı finale yükseldi

Riot Games

LPL’de JD Gaming, ligin en köklü takımlarından RNG’yi 3-2 ile geçerek yarı finalde FunPlus Phoenix’in rakibi oldu.

Sezon başında Imp, Levi ve Flawless gibi oyuncuları kadrosuna katan JD Gaming, harika geçen 5 maçın ardından RNG’yi elemeyi başardı. Bunun üstüne yarı finale yükselen takım FunPlus Phoenix’in rakibi oldu. Bir diğer çeyrek final eşleşmesinde EDG’yi eleyen SinoDragon ve Topsports Gaming karşılaşacak. Bu mücadelenin galibi ise yarı finalde Invictus Gaming’in rakibi olacak. Bakalım bizleri nasıl mücadeleler bekliyor.

1. Maç

Seride ilk kanı üst koridorda yapılan savaşta JD Gaming almayı başardı. RNG skorları eşitlese de JD, Alev Ejderi’ni almayı başardı. İki takım da birbirinin yaptığı hataları iyi değerlendirdi. Maç bir o tarafa bir bu tarafa gitti desek yanlış olmaz. JD bir ejder daha alıp üstüne Baron’u da alınca maçta önemli bir üstünlük yakaladı. Bu üstünlüğü iyi kullanan ekip 29 dakikada ilk maçı kazanmayı başardı.

2. Maç

İkinci maç iki efsane Imp ve Uzi’nin arasında geçen bire birle başladı. Bu çatışmanın galibi JDG oldu ve ilk kan destek LvMao’ya gitti. Alt koridorda maç boyunca büyük çekişme vardı. Flawless çok aktif bir oyun geçirdi. Karsa ise Uzi’ye yaptığı baskınlarla yetenekli nişancıyı bir hayli öne geçirdi. İlerleyen dakikalarda aradaki farkı kapamayı başaran Imp oyuna geri döndü. Buna rağmen RNG maçın genelinde doğru kararları veren taraf oldu ve 27 dakikada mücadeleyi kazanıp seride durumu 1-1’e getirdi.

3. Maç

Bu maçta Uzi, Vayne seçimine giderken Imp ise çok sevdiği Kai’sa’yı tercih etti. Bu ikilinin mücadelesi serinin en önemli noktalarıından biriydi. İlk kanı yine JD Gaming tarafı aldı. Klasik bir LPL ligi mücadelesi gibi geçen seride bol bol savaş ve skor izledik. Bu maçta toplamda 34 skor gördük. RNG tarafı 23 skor alırken JDG 11 skor aldı. Takım savaşlarını çok iyi oynayan RNG tarafı mücadeleyi 37 dakikada bitirip seride öne geçmeyi başardı.

4. Maç

Bu sefer ilk kan RNG’ye gitti ve alt koridordak iki takım da 3 skor çıkarmayı başardı. JDG tarafında 3 skorun sahibi Imp oldu. Takım savaşlarında çok iyi pozisyon alıp hasar çıkartan Uzi takımının orta oyunda üstünlüğü eline almasında büyük rol oynadı. JDG tarafında Zoom harika bir Swain performansı sergiledi. Imp maç genelinde kötü bir oyun sergilese de son savaşta iyi pozisyon aldı ve büyük iş yaptı. JD, 34 dakikada maçı kazanarak seriyi son maça taşıdı.

5. Maç

JD Gaming son maça harika bir başlangıç yaptı ve Uzi’yi erken oyunda geriye düşürdü. RNG kendini toparladı ve Karsa önderliğinde haritada doğru oyunlar yaptı. JD ise takım olarak bu oyunlara ilerleyen dakikalarda karşılık vermeyi başardı. Bol bol takım savaşaının olduğu mücadelede nişancıların da kana susamış bir şekilde 5 kişinin arasında daldığını gördük. JD çok iyi savaşlar çıkardı ve Imp harika bir Kai’sa performansı sergiledi. Zoom ise seri boyunca mükemmel oynadı. Bunun sonunda seriyi kazanan ekip yarı finale adını yazdırdı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.