League of Legends League of Legends Haberleri

Jiizuke, Evil Geniuses’a transfer oldu

LCS’in yeni ekibi Evil Geniuses, orta koridor için İtalyan isim Jiizuke ile anlaşarak 2020 Bahar Mevsimi kadrosunu tamamladı.

Bir süredir Team Vitality forması giyen orta koridor Jiizuke, takımıyla önemli başarılara imza attı. Bu süreçte takımının ana taşıyıcılarından biri olan isim performansıyla birçok takımın radarına girdi. Sezonun sona ermesiyle iki yıldır formasını giydiği Team Vitality’den ayrılan Jiizuke’nin LCS’e transfer olabileceği konuşuluyordu. Adı neredeyse hiçbir LEC takımıyla anılmayan oyuncunun yeni durağı belli oldu. LCS’in yeni ekibi Evil Geniuses, Jiizuke ile anlaşarak 2020 Bahar Mevsimi kadrosunu tamamladı.

Ülkesindeki küçük çaplı turnuvalara katılarak espor kariyerine adım atan orta koridorun ilk ciddi durağı Team Forge oldu. 4G ile EU CS Elemeleri’ne katılan isim bu amacına ulaşamadı ancak İtalya’da şampiyonluklar yaşadı. Ardından Giants Gaming ile anlaşan Jiizuke takımıyla LEC’e kalmayı başardı. O dönem Ruin’le aynı takımda forma giyiyordu.

Jiizuke’nin asıl patlaması Team Vitality ile oldu. İtalyan orta koridora güvenen ekip bu hamlesinin meyvelerini aldı. Ryze ve Ekko oyunularıyla ön plana çıkan oyuncu takımıyla bir kez LEC üçüncüsü oldu ve Worlds’e katıldı. Vitality o sezon Worlds grubundan çıkamadı.

Yeni bir kadro kuran Evil Geniuses iddialı ve yetenekli isimleri bir araya getirdi. Kumo, Svenskeren, Jiizuke, Bang ve Zeyzal’lı beşli 2020 Bahar Mevsimi’nde EG formasıyla mücadele edecek. Bakalım takım gelecek mevsim nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir