League of Legends

Jin Air Green Wings, LCK’e veda etti

Riot Games

LCK Bahar Mevsimi Elemeleri’nin son turunda Hanwha Life Esports’a 3-0 mağlup olan Jin Air Green Wings, LCK’e veda etti.

İki mevsimdir LCK’in en zayıf takımı olarak gösterilen ekip Bahar ve Yaz Mevsimi’nde toplam 1 galibiyet alabildi. Bahar Mevsimi’ni 1-17 bitiren Jin Air Green Wings, Yaz Mevsimi’ni 0-18 tamamladı. Ligden düşmemek için elemelere katılan takım ilk turda Team Dynamics’i 2-0 geçti. İkinci turda APK Prince’e 3-1 mağlup olan Jin Air kader maçında Hanwha Life Esports’a diş geçiremedi. Vadi’den 3-0 mağlup ayrılan JAG, tarihinde ilk kez LCK’e veda etti.

LCK’in en köklü organizasyonlarından biri olan JAG son iki mevsimdir hem kağıt üstünde hem de Vadi’de ligin en zayıfı olarak gösteriliyor. Ekip erken oyunda Malrang’ın başarılı rotalarıyla kafa kafaya başlasa da orta ve geç oyunda yapılan hatalar yüzünden maç kazanamıyor. Bahar Mevsimi’nde sadece 1 galibiyet alabilen ekip Yaz Mevsimi’nde 1 galibiyet dahi alamadı.

Lindarang, TaNa, Malrang, Seize, Grace, CheonGo, Bambi, Route, Kellin ve Nova’dan oluşan kadro rakiplerine kıyasla çok zayıf kaldı. Ekip elemelerin ilk turunda CK ekibi Team Dynamics’i zorlanmadan geçse de bir üst turda KaKAO’lu APK Prince’e 3-1 mağlup oldu. APK Prince bu sayede LCK’e yükselmeyi başardı. Kaybedenler eşleşmesinde Hanwha Life ile karşılaşan Jin Air Green Wings rakibine karşı varlık gösteremedi.

Bu sonuçlar birlikte Hanwha Life ligdeki yerini korurken gelecek mevsim JAG yerine APK Prince’i izleyeceğiz. Bakalım JAG yeniden LCK’e yükselmeyi başarabilecek mi?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.