League of Legends League of Legends Haberleri

Jin Air Green Wings, LCK’deki yerini garantiledi

Yaz Mevsimi elemelerinde ES Sharks’ı 3-1 ile geçen Jin Air Green Wings, LCK’deki yerini korudu.

Geçtiğimiz mevsim vasat bir performans sergileyen Jin Air Green Wings, normal sezonda sadece 1 galibiyet alarak son sırada kaldı. Ligden düşmemek için eleme oynayan ekip önce ES Skarks’ı 2-0 ile geçip KT Rolster’a 3-0 yenildi. Bunun üstüne KT Rolster ligdeki yerini garantilerken JAG, ES Sharks ile son bir seri daha oynadı. Bu seriyi de 3-1 kazanan takım ligdeki yerini korudu. Gelecek LCK Yaz Mevsimi’nde tanıdık ekipleri göreceğiz.

1. Maç

Jin Air Green Wings, Malrang yerine Seize ile oynamaya devam etti. Takım Seize ile daha iyi bir oyun ortaya koyduğuna karar verdi. Ormancı serinin ilk baskınını orta koridora yaparak ilk kanı takımına kazandırdı. 4. dakikada ikinci baskınını üst koridora yapan isim çok aktif bir erken oyun geçirerek koridorlarına bir hayli avantaj sağladı. Seize, Catch’e kıyasla harika bir oyun oynadı. JAG yavaş yavaş üstünlüğünü kabul ettirdi. Objektifleri de toplayan ekip, ilk maçı rahat bir şekilde kazanmayı başardı.

2. Maç

Seize yine doğru zamanda doğru yerde olarak ilk kanı takımına kazandırmayı başardı. Ormancı seri boyunca rakibi Catch’in hep bir adım önünde olmayı başardı. Varus ile 20 dakikada 7 skor alan Route ise durdurulamaz bir hale geldi. Jin Air Green Wings tarafında üst koridor Lindarang, saldırı gücü Kennen oynayarak uzun sğredir görmediğimiz bir eşya dizilimine gitti. Takım savaşlarında daha iyi koordine olan JAG tarafı ikinci maçı da kazanmayı başardı.

3. Maç

Jin Air Green Wings ormancısı Seize seri genelinde olduğu gibi yine doğru bir baskınla ilk kanı aldırmayı başardı. Serinin bu maçında JAG orta koridoru Grace bir hayli kötü bir performans sergiledi. Grace’in bu performansı çoğu pozisyonda takımını geri düşürdü. Diğer tarafta ise takım savaşlarını harika oynayan ES Sharks objektifleri aldı. Makro oyunda rakibine kıyasla çok daha iyi oynayan ekip 50 dakikanın ardından maçı kazanarak seride durumu 2-1’e getirdi.

4. Maç

Seize yeniden erken bir baskınla alt koridorda ilk kanı takımına kazandırdı. Ormancının çizdiği rota seri genelinde çok başarılıydı ve takımının bir hayli işine yaradı. 18 dakikada 3 Alev Ejderi alan JAG oyuna ağırlığını koydu. Özellikle Seize ve Route, uyumlarıyla takım savaşlarında büyük rol oynadı. Route, normal sezon performansına kıyasla çok daha iyi bir seri geçirdi. Aradaki farkı yavaş yavaş açan JAG, 37 dakikanın ardından mücadeleyi kazanıp seriyi bitirmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir