League of Legends

Kakao, Misfits’ten ayrıldı

flickr.com/lolesports

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’ni beklediği şekilde tamamlayamayan Misfits, ormancısı Kakao ile yollarını ayırıyor. ESPN’in haberine göre bu ayrılık gerçekleşirken ekip, boşalan orman rolüne Roccat’te harika bir mevsim geçiren Maxlore’u transfer edecek.

LPL hariç tüm liglerde Bahar Mevsimi tamamlanırken, transfer sezonu da başlamış oldu. MSI’dan ötürü henüz hızlanmasa da ilk ayrılık haberi EU LCS ekiplerinden Misfits’ten geldi. 2016 Yaz Mevsimi sonunda Schalke 04’ü eleyerek lige yükselen takımdan beklentiler yüksekti. Misfits, iyi bir Bahar Mevsimi geçirmesine rağmen mevsim finallerinde bocaladı. A grubunu 8W-5L ile ikinci sırada bitiren takım, finallerde ise Splyce’ı 3-2 geçerken, Yarı Final’de Unicorns of Love’a 3-1 yenildi.

Herkesin beklentisi final olsa dahi ilk mevsiminde yarı finale çıkan takımın başarılı olduğunu söylemek gerekiyor. Bu başarının altında ise oyuncuların bireysel performanslarının büyük etkisi var. Orman rolündeki Kakao, daha önce Kore’de KT Rolster, LPL’de ise Invictus Gaming’de oynamış, fazlasıyla yetenekli bir oyuncu. MSF ile adeta ikinci baharını yaşayan Kakao, eski günlerine geri dönmüş ve hayranlarını sevindirmişti. Fakat organizasyon, Koreli oyuncu ile yollarını ayırma kararı aldı. Bu kararın arkasındaki motivasyon henüz bilinmese de, ESPN’in haberine göre ekip bu rolü Maxlore ile doldurmak istiyor.

Geçtiğimiz aylarda çoğunluk hissesini NBA ekiplerinden Miami Heat’e satan Misfits’in kadrosunda başka bir değişikliğe gidip gitmeyeceği ise henüz belirsiz. Kakao’nun takım bulmakta zorluk çekmeyeceğini belirtelim. Dedikodular oyuncunun NA’ya gideceği yönünde olmasına rağmen bu söylentiler henüz dedikodudan öteye geçmedi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.